Kādā vecumā vīrieši visbiežāk kļūst par tēviem?

© pixabay.com

2023. gadā visvairāk bērnu piedzimuši tēviem vecumā no 30 līdz 34 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pērn, tāpat kā iepriekšējā gadā, visvairāk bērnu piedzima tēviem vecumā no 30 līdz 34 gadiem, kam seko vīrieši vecuma grupās no 35 līdz 39 gadiem un no 25 līdz 29 gadiem.

Kā liecina statistikas dati, tēva vecums joprojām turpina pieaugt.

Paternitātes pabalstu pērn saņēma 8478 vīrieši, kuru vidējais vecums bija 34,2 gadi, savukārt 2022. gadā šo pabalstu saņēma 9007 vīrieši, kuru vidējais vecums bija 33,9 gadi.

Lai arī bērna saslimšanas gadījumā pēdējos piecos gados pieaudzis tēvu skaits, kas paliek mājās ar bērnu, tomēr visbiežāk mātes ir tās, kas ņem darba nespējas lapas. Pagājušajā gadā slima bērna kopšanai pabalstu saņēmušo skaitā 66,7% bija sievietes, kamēr vīrieši - vien 33,3%.

Labklājības ministrija atgādina, ka tēviem, kuri aprūpē mazāk par trijiem bērniem vecumā līdz 14 gadiem, pienākas ne mazāk par vienu darba dienu ilgs papildatvaļinājums. Savukārt tiem, kuri aprūpē vismaz trīs bērnus vecumā līdz 16 gadiem vai bērnu ar invaliditāti, pienākas trīs darba dienu papildatvaļinājums.

Latvijā

Energoresursu tirdzniecības uzņēmums AS "Virši-A", kas strādā ar zīmolu "Virši", un Latvijā bāzētais biotehnoloģiju uzņēmums SIA "Alternative Plants" sadarbosies, lai kopīgi izstrādātu ilgtspējīgu kosmētikas izejvielu no "Viršu" kafijas biezumiem, aģentūru LETA informēja "Virši" pārstāvji.

Svarīgākais