Ceļu remontdarbi Latvijā: kur šobrīd jārēķinās ar lielākajiem satiksmes ierobežojumiem?

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Ar satiksmes ierobežojumiem remontdarbu dēļ jārēķinās 58 autoceļu posmos, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Valsts autoceļu tīklā būvdarbi notiek 58 posmos, no tiem 26 posmos uz reģionālajiem autoceļiem, 13 - uz vietējiem, četros - uz galvenajiem autoceļiem, kā arī darbi notiek uz deviņiem tiltiem un pārvadiem.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no pagrieziena uz Cēsīm (P20) līdz Rīdzenei. Tur ir četri luksoforu posmi un lokāls apbraucamais ceļš, ātruma ierobežojumi ir 70 un 50 kilometri stundā. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 35 minūtes.

Jelgavas šosejas (A8) posmā no Dalbes līdz tiltam pār Vircavas upi ātruma ierobežojums ir 70 un 50 kilometri stundā, bet paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 20 līdz 40 minūtes.

Savukārt Ventspils šosejas (A10) posmā no pagrieziena uz Ugāles dzirnavām (V1323) līdz Ūdensvada ceļam divos posmos satiksmi regulē ar luksoforu vai satiksmes regulētāju palīdzību. Ātruma ierobežojumi ir 70 un 50 kilometri stundā. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 45 minūtes.

LVC arī informē, ka no pirmdienas plkst. 20 līdz 27. augusta plkst. 6 rītā satiksmei būs slēgta satiksme uz Rīgas HES tilta posmā no nobrauktuves uz Zirņu salu līdz nobrauktuvei uz Doles salu. Slēgto posmu varēs apbraukt pa Dienvidu tiltu un Ķeguma HES. Savukārt Doles salas un Zirņu salas iedzīvotājiem nokļūšana būs nodrošināta, saskaņojot kustību ar satiksmes regulētājiem.

Dodoties ceļā, LVC aicina ieskatīties būvdarbu kartē LVC mājaslapā "www.lvceli.lv", kur ir pieejama informācija par visiem būvdarbu posmiem un satiksmes ierobežojumiem valsts ceļu tīklā.

Latvijā

Soctīklos klejo kāds stāsts, kurā teikts, ka cilvēks, kuram jau pērn novembrī vajadzēja saņemt vecuma pensiju, to saņems janvārī. Izmaksās uzreiz par visiem iekavētajiem mēnešiem, taču cilvēkam nauda dzīvošanai bija vajadzīga vakar, aizvakar... decembrī utt. Cilvēki komentāros norāda, ka šis nav unikāls gadījums. Līdzīgas situācijas piedzīvojuši arī citi. Kāpēc šāda kavēšanās, “Neatkarīgajai” skaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Svarīgākais