Aptauja: Katras desmitais iedzīvotājs ilgstošas slimošanas dēļ ir palicis bez darba

© Ilustratīvs foto

Multipakalpojumu uzņēmums “Tele2” sadarbībā ar “Norstat” veicis Latvijas iedzīvotāju aptauju, kurā noskaidrots, ka 34% jeb katrs trešais iedzīvotājs kaut reizi mūžā ir ticis atlaists no darba. Trešdaļai no tiem, kuri kaut reizi savā mūžā palikuši bez darba, bija nepieciešams vairāk nekā pusgads, lai atrastu jaunu darbu.

“Dzīvē mēdz būt dažādas nepatīkamas situācijas, kad ilgstoši ir grūtības strādāt vai atrast darbu. Kā rāda mūsu aptaujas dati, šādās situācijās cilvēki visbiežāk taupa uz izklaides iespējām, izdevumiem apģērbam un apaviem, ceļošanu. Vienlaikus katrs piektais jeb 20% kavē arī regulāro ikmēneša rēķinu apmaksu,” stāsta “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts.

“Tele2” veiktās aptaujas dati rāda, ka 39% iedzīvotāju vismaz vienu reizi savā dzīvē ir slimojuši ilgāk par 30 dienām. Katras desmitais iedzīvotājs ilgstošas slimošanas dēļ ir palicis bez darba.

Latvijā

Soctīklos klejo kāds stāsts, kurā teikts, ka cilvēks, kuram jau pērn novembrī vajadzēja saņemt vecuma pensiju, to saņems janvārī. Izmaksās uzreiz par visiem iekavētajiem mēnešiem, taču cilvēkam nauda dzīvošanai bija vajadzīga vakar, aizvakar... decembrī utt. Cilvēki komentāros norāda, ka šis nav unikāls gadījums. Līdzīgas situācijas piedzīvojuši arī citi. Kāpēc šāda kavēšanās, “Neatkarīgajai” skaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Svarīgākais