Rīgas lidosta vēlas kļūt klusāka apkārtējiem

© Gints Ivuškāns/MN

Rīgas lidosta, sadarbojoties ar pašvaldībām, valsts institūcijām, aviokompānijām un VAS "Latvijas gaisa satiksme", ir izstrādājusi rīcības plāna trokšņa samazināšanai projektu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sagatavojot rīcības plānu, tika ņemti vērā trokšņa stratēģiskās kartes prezentāciju laikā saņemtie iedzīvotāju priekšlikumi.

Paredzēts turpināt veikt Rīgas lidostas sāktos operacionālos pasākumus, tai skaitā kontrolēt pārlidojumus pār apdzīvotām vietām, manevrēšanas ceļu izmantošanu nakts laikā, veicināt nepārtrauktu augstuma samazināšanu un ielidošanas procedūru izmantošanu, kas nešķērso Olaines pilsētu un Rīgas Rītabuļļu apkaimi.

Plānots arī veikt jaunus pasākumus, tai skaitā kontrolēt "Airbus A220-300" specifiskā trokšņa novēršanas gaitu, veicināt pacelšanos uz dienvidiem un ielidošanu no dienvidiem, noteikt minimālās prasības lidaparātu augstuma uzņemšanai, kas neizmanto skrejceļa galu manevrēšanas ceļus.

Tāpat plāns paredz turpināt sāktos un ieviest jaunus informatīvos, izglītojošos un izpētes pasākumus, tostarp nodrošināt pilotu un gaisa satiksmes dispečeru apmācības par lidaparātu troksni.

Rīcības plāns tiks īstenots četru gadu periodā no 2024. līdz 2028.gadam un paredz pasākumus, kas mazinās lidaparātu troksni Mārupes un Olaines novada, Rīgas un Jūrmalas valstspilsētas teritorijās.

Jau ziņots, ka 2023.gadā Rīgas lidostā apkalpoja kopumā 6,631 miljonu pasažieru, kas ir par 23,2% vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika apkalpots 5,381 miljons pasažieru, taču par 15% mazāk nekā 2019.gadā, kad lidostā tika apkalpoti 7,798 miljoni pasažieru.

Rīgas lidosta ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.