Tikai pēc kādas privātmājas Dobelē, Gaismas ielā, īpašnieces tviterī paustās neapmierinātības un nedēļu kopš bojājuma pieteikuma saņemšanas novācis vētrā nogāzta koka zarus no elektropārvades līnijas vadiem pie šīs ēkas.
Ēkas īpašniece aģentūrai LETA pastāstīja, ka privātmājā, kurā patlaban notiek remonts, vētrā nolauztais bērzs tika konstatēts 29.jūlijā. Kaimiņu sētā augušais koks bija nokritis starp sētu un māju ar zariem uz mājas un elektropārvades līnijas, vienlaikus bloķējot piekļuvi mājai.
Sākotnēji par nepieciešamību novākt koku informēta pašvaldība, bet, ņemot vērā, ka zari bija uz elektropārvades līnijas, nācies vērsties ST, kur bojājuma pieteikums iesniegts 30.jūlijā. Bojājuma pieteikums reģistrēts, taču darbības nav sekojušas.
Pagājušās nedēļas ceturtdienā, 1.augustā, pie ēkas bijusi ST brigāde, taču tikai to apskatījusi un nav veikusi nekādas darbības, stāstīja ēkas īpašniece. Viņa sacīja, ka, piezvanot uz ST, atbildēts, ka pieteiktais bojājums ir reģistrēts.
Ēkas īpašniece sacīja, ka nokritušā koka dēļ mājā nav varējusi iekļūt remontdarbu veicēju brigāde, kā arī nav bijis iespējams pieteikt bojājumus apdrošinātājam, jo nokritušā koka dēļ ēkā nav varēts iekļūt un novērtēt bojājumus.
Pēc tam, kad nedēļu ar koku nekas nav darīts, ēkas īpašniece vēlreiz vērsusies ST, kur saņēmusi atbildi, ka konkrētajā adresē nekādi darbi nav plānoti.
Tikai pēc tam, kad trešdien, 7.augustā, neapmierinātība par notiekošo pausta tviterī, ST sazinājās ar īpašnieci, stundas laikā pieteiktajā adresē ieradusies ST brigāde un 10 minūšu laikā novākusi zarus no vadiem.
ST pārstāvji aģentūrai LETA atzina, ka ka konkrētajā gadījumā tiešā saziņā ar klienti netika sniegts pietiekams un precīzs situācijas skaidrojums, tāpēc uzņēmums tūlītēji reaģējis uz ierakstu vietnē "X" un atvainojies klientei par radušos situāciju.
Savukārt ST pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka 30.jūlija pēcpusdienā saņemts pieteikums no klientes par koku, kas uzkritis uz elektrības vadiem. Ņemot vērā, ka šāda veida bojājumi var būt ar paaugstinātu bīstamību, uzreiz pēc pieteikuma saņemšanas operatīvā darba brigādei tika uzdots apsekot notikuma vietu.
ST skaidro, ka šādi tiek organizēts darbs masveida bojājumu situācijās - darbinieki vispirms novērtē bojājuma raksturu (bīstamība, sarežģītība, bojājuma novēršanai nepieciešamā tehnika un darbaspēks) un prioritāri tiek novērsti paaugstinātas bīstamības gadījumi, piemēram, rauti vadi, elektriskās strāvas noplūde.
Operatīvie darbinieki veica teritorijas apsekošanu un bīstamības novērtējumu. Secināts, ka piekarkabeli skāris koks, bet vadi nav rauti un elektrības noplūde nenotiek, tāpēc apdraudējums apkārtējiem nepastāv. Piekarkabelis, kas ir izolēts vads, ir izturīgs, tādējādi bieži vien koki vai zari, kas skar gaisa kabeļus, tos nebojā un attiecīgi bīstamību nerada, skaidroja ST pārstāvji.
Tā kā konkrētajā datumā postošās vētras ietekmē apkārtnē bija liels daudzums bojājumu ar paaugstinātu bīstamību, operatīvie speciālisti prioritāri devās uz šo bojājumu novēršanu, skaidroja ST pārstāvji. Konkrētais defekts tika iekļauts darbu rindā kā novēršams pēc tam, kad tiks pabeigts darbs pie paaugstinātas bīstamības situāciju novēršanas.
ST pārstāvji uzsvēra, ka vētru seku novēršana elektrotīklā var turpināties vēl vairākas dienas un pat nedēļas pēc elektroapgādes atjaunošanas klientiem, jo ne visi vētras izraisītie postījumi rada elektroapgādes pārtraukumus.
Uzņēmumā tiek izvērtēts konkrētais gadījums, lai turpmāk pilnveidotu saziņu ar iedzīvotājiem, skaidroja ST pārstāvji. Kompānijā uzsver, ka krīzes apstākļos ir ne mazums izaicinājumu gan tehniskajā darbā, gan saziņā ar klientiem, tāpēc pēc šāda mēroga dabas stihijām uzņēmums retrospektīvi novērtē sniegumu, piefiksējot iespējamos uzlabojumus turpmāk.
Jau vēstīts, ka naktī uz 29.jūliju Latviju skāra novērojumu vēsturē intensīvākās lietavas un spēcīgākā vasaras vētra. Parasti vētras plosās rudenī un ziemā, vasarā tās ir retas un galvenokārt rodas zem negaisa mākoņiem. Izvērtējot datus kopš 1966.gada, Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē nav atrodami citi gadījumi, kad vasaras mēnešos tik plašā teritorijā būtu novērotas vētras spēka vēja brāzmas, ko izraisa aktīvs ciklons, nevis pērkona negaiss.