Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. jūlija plkst. 6.30 līdz 22. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 140 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 62 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukumi bija maldinājumi.
Svētdien nedaudz pēc vienpadsmitiem rītā saņemts izsaukums uz Ventspils novada Tārgales pagastu, kur no dīķa izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem.
Svētdien īsi pirms desmitiem no rīta ugunsdzēsēji glābēji devās uz Kanāla ielu Rīgā, kur no ūdenstilpes izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas amatpersonām.
Naktī uz svētdienu, nedaudz pēc pusnakts, saņemts izsaukums uz Saldus novadu, kur, kā liecināja saņemtā informācija, karjerā slīkst cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja ūdenstilpi, bet cilvēku neatrada. Svētdien cilvēka meklēšanas darbi turpinājās un nedaudz pirms vienpadsmitiem rītā no ūdenstilpes tika izcelts bojāgājis cilvēks, kas nodots Valsts policijas darbiniekiem.
Sestdien vakarā tika saņemts izsaukums uz Ventspils novadu, kur upē apgāzusies laiva, kurā atradās trīs cilvēki. Divi cilvēki nokļuvuši krastā pirms VUGD ierašanās un saskaņā ar saņemto informāciju, viens cilvēks pazudis zem ūdens. Ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja upi, taču cilvēku neatrada. Nedaudz pēc pusnakts darbs notikuma noslēdzās. Svētdien cilvēka meklēšanas darbi turpinājās un nedaudz pēc vieniem no ūdenstilpes izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.
Piektdien plkst. 22.58 saņemts izsaukums uz Ventspils novadu, kur, kā liecināja saņemtā informācija, jūrā slīkst pieci cilvēki. Trīs cilvēki no ūdens bija izkļuvuši saviem spēkiem, bet divus cilvēkus no ūdens izvilka cilvēks, kas izsauca glābējus. NMPD mediķi un ugunsdzēsēji glābēji veica divu cilvēku atdzīvināšanas pasākumus, taču cilvēku dzīvību glābt neizdevās un tika konstatēta cilvēku nāve. Nedaudz pēc pusnakts darbs notikuma vietā noslēdzās.
VUGD aicina iedzīvotājus atpūtā pie un uz ūdens būt apdomīgiem un ievērot drošības prasības - nepeldēties alkohola reibumā, nepārvērtēt savas spējas, kā arī pieskatīt bērnus. Tāpat VUGD atgādina, ka piepūšamie peldlīdzekļi (riņķi, matracīši, bumbas u.c.) bērniem noder tikai rotaļām, turklāt seklumā un tikai pieaugušo uzraudzībā. Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem, pārvietojoties ar ūdensmotociklu, burājot ar vējdēli, glābšanas vestei ir jābūt uzvilktai. Likumdošana nosaka, ka laivojot, bērniem līdz 12 gadu vecumam ir jābūt glābšanas vestēs, bet ugunsdzēsēji glābēji aicina tās izmantot arī pieaugušos!