Ceturtdien no ūdenstilpēm izcelti divi miruši cilvēki

© unsplash.com

Aizvadītajā diennaktī no ūdenstilpēm izcelti divi miruši cilvēki, līdz ar to kopumā ūdenī šogad atrasti 54 bojāgājušie, tostarp, 29 oficiālās peldsezonas laikā, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Aizvadītajā naktī Aizkraukles novada Neretas pagastā no ūdenstilpes tika izcelts bojāgājis cilvēks, kurš nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Savukārt ceturtdienas rītā glābēji devās uz Salas ielu Ogrē, kur no ūdenstilpes izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijai.

VUGD gan norādīja, ka bojāgājušo nāves iemeslus izmeklē Valsts policija, tāpēc nevar apgalvot, ka ūdenī atrastie ir miruši noslīkšanas rezultātā.

VUGD atgādina par nepieciešamību ievērot piesardzību atpūtā pie ūdens. Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem.

Gada siltākie mēneši ir laiks, kad notiek visvairāk nelaimes gadījumu pie un uz ūdens.

Latvijā

Pierobežas pašvaldības turpina aicināt pārskatīt skolēnu skaita kritērijus, kas noteiks, kuras skolas pilnā apmērā saņems valsts finansējumu pedagogu atalgojumam, taču Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), atsaucoties uz ierobežoto budžetu, izmaiņas pagaidām neplāno, pirmdien izskanēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Izglītības un kultūras komitejas sēdē.