Ko par šī vakara pretiniekiem domā mūsu basketbola valstsvienība

© Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas vīriešu basketbola izlasei mačā ar Brazīliju vajadzēs izmantot pretinieku vājās puses aizsardzībā, sarunā ar žurnālistiem teica Latvijas valstsvienības trenera asistents Jānis Gailītis.

Latvijas basketbolisti svētdien "Arēnā Rīga" plkst.19 Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā spēkosies ar Brazīliju.

Abas izlases tikās arī pagājušajā gadā Pasaules kausa finālturnīrā, kad Latvija ar 104:84 pārspēja brazīliešus un sasniedza meistarsacīkšu ceturtdaļfinālu. Pēc Pasaules kausa par Brazīlijas izlases treneri kļuva horvātu speciālists Aleksandrs Petrovičs, taču Gailītis uzsvēra, ka tas nav stipri ietekmējis Brazīlijas spēles stilu.

"Cits treneris, bet uzsvari ir tie paši. Komanda laukumā rāda atšķirīgu sniegumu. Viņiem atšķiras puslaiki, citreiz pirmais bijis vājāks un otrais labāks, bet citreiz otrādāk. Tas, ko mēs redzam, ir tas, ka galvenie spēles veidotāji ir saspēles vadītāji un liels fiziskums zem groza, un labi tālmetienu realizētāji malās," skaidroja treneris.

Gailītis uzsvēra, ka bīstamākie Brazīlijas izlases spēlētāji ir Marselinju Uertass un Brunu Kaboklu, kuri viedo sadarbības un trīs aizvadītajos mačos vidēji kopā guvuši 28 punktus.

"Skaidrs, ka spēlētāji zināmi, un zinām, kā viņus apturēt, bet jautājums ir, vai mums pietiks resursu un meistarības, jo negribam šo divu cilvēku spēlē ielaist vēl pārējos spēlētājus, kuri labi met. Uzdevums ir noturēt šo pāri mazefektīvu un bez liekām rotācijām aizsardzībā," norādīja Gailītis.

"Koboklu arī trīspunktniekus labi met. Kvalitatīvs spēlētājs, bet arī ļoti emocionāls. Arī viņam ir savi mīnusi. Grūtākā daļa šodien būs atlēkušās bumbas, tas ir viennozīmīgi skaidrs. Kopumā auguma un izmēra atšķirība varētu izpausties atlēkušajās bumbās," turpināja treneris.

Viņš izcēla, ka Latvijas basketbolistu galvenais mērķis būs apturēt pretinieku uzbrukumu, bet uzbrukumā vajadzēs vairāk spēlēt pret tiem Brazīlijas basketbolistiem, kuriem aizsardzība nav stiprākā puse.

"Brazīlijai ir izteikti mīnusi aizsardzībā, spēlētāji, kuri nav uz to tendēti. Labāki uzbrukuma spēlētāji un sliktāki aizsardzības spēlētāji. Ja precīzi spēsim atrast un iesaistīt šos spēlētājus, domāju, ka tad varēsim atrast metienus. Es vairāk domāju, ka primārais mērķis būs apturēt viņu uzbrukumu," teica Gailītis.

"Gribēšana būs liela abām komandām, bet nozīmīga būs spēja kontrolēt gribēšanu ar efektivitāti, precizitāti un aukstasinību. Taktika ir tikai ierocis, kas var kaut kādās spēles daļās palīdzēt," viņš piebilda.

Latvijas vīriešu basketbola izlase līdz šim olimpiskajās spēlēs piedalījusies 1936.gadā Berlīnē. Sieviešu valstsvienība cīnījās 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu turnīrā.

Svarīgākais