Tiesa atstāj spēkā sodu uzņēmumam "Tet" 1,2 miljonu eiro apmērā

© Pixabay

Rīgas apgabaltiesa atstājusi spēkā Datu valsts inspekcijas (DVI) lēmumu par 1,2 miljonu eiro soda piemērošanu valstij daļēji piederošajam uzņēmumam SIA "Tet", noskaidroja aģentūra LETA.

Tehnoloģiju uzņēmums "Tet" iesniedza tiesā prasību atcelt DVI lēmumu un piemēroto 1,2 miljonu eiro sodu, kas piemērots saistībā ar uzņēmuma veikto personas datu apstrādi, nodrošinot satura straumēšanas pakalpojumu "Tet+".

"Tet" pārstāvji aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka kompānija DVI lēmumu uzskata par nepamatotu, piebilstot, ka "Tet+" klientiem nav nodarīti zaudējumi, ko konstatējusi arī DVI.

Kompānijā uzstāj, ka uzņēmums ir ieviesis un ievēro stingras prasības privātpersonu datu aizsardzībai, ko turpina arvien pilnveidot atbilstoši jauninājumiem, "labākajai praksei, ekspertu un uzraugošo institūciju rekomendācijām, kā arī biznesa attīstības prasībām".

DVI lēmums saistīts ar notikumu 2020.gadā, kad kāda privātpersona, izmantojot citas personas datus, centās negodprātīgi iegūt piekļuvi "Tet+" platformas pakalpojumiem. Negodprātīgā personas rīcība bija saistīta ar mēģinājumu apiet jaunas paaudzes televīzijas pakalpojuma pieteikšanas procesā ietvertos drošības risinājumus. Kopš tā laika esot veikta pakalpojuma lietošanas pilnveidošana, lai izslēgtu šādus negodprātīgas rīcības mēģinājumus. Arī DVI neesot konstatējusi cietušo vai zaudējumu nodarīšanu kādai konkrētai personai, un "Tet" ir novērsis jebkādas iespējas, kas varētu radīt negatīvas sekas klientiem, norādīja kompānijā.

Jau pirmās instances tiesas uzņēmuma prasību noraidīja. Arī apgabaltiesa prasību noraidīja. Spriedums nav pārsūdzams, līdz ar ko ir stājies DVI lēmums par piemēro sodu uzņēmumam.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Tet" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 295,753 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās par 40,1% - līdz 15,226 miljoniem eiro.

"Tet" pieder valstij SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%).