Sūnas kā gaisa filtrs: Latvijas jaunuzņēmums triumfē starptautiskā programmā

© Unsplash

Starptautiskajā pirmsinkubācijas programmā "Green Hexagon" uzvarēja Latvijas komanda "MossHub", kas piedāvāja ideju par brīvi stāvošiem stendiem pilsētvidē āra gaisa kvalitātes uzlabošanai, izmantojot sūnas kā gaisa filtru, aģentūru LETA informēja Latvijas Universitāte (LU).

Komanda izstrādā inovatīvas sūnu flīzes, kas tiek audzētas kontrolētā siltumnīcas vidē un nodrošina optimālus apstākļus sūnu attīstībai un ilgtspējai. Produkts drīzumā tiks pilotēts.

Komandas izveidotāji Juta un Edgars Kārkliņi ir Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas akadēmijas maģistranti. Viņi kopā ar biologiem Līgu Strazdiņu un Rolandu Ratfelderu no LU strādā pie "MossHub" kopš 2023.gada novembra.

Komanda ieguva galveno balvu 5000 eiro pilotprojekta īstenošanai.

Otro un trešo vietu ieguva komandas "EasyFlat" no Austrijas un "Green Glazz" no Čehijas. "EasyFlat" piedāvāja lietotni, kas intuitīvi vienkāršo pieredzi koplietošanas dzīvokļos. Savukārt "Green Glazz" - terāriju jeb nelielas ekosistēmas, kas dabu ienes mājās. Abas komandas saņems konsultāciju uzņēmumu mārketinga un komunikācijas pilnveidē.

Par galveno balvu sacentās 15 jaunuzņēmumi no LU, Tartu universitātes, Čehijas Dzīvības zinātņu universitātes un Vīnes Noištates Lietišķo zinātņu universitātes, kas ir projekta partneraugstskolas.

"Green HExagon" ir četrus mēnešus ilga tiešsaistes programma angļu valodā, kas sniedz atbalstu tādu ideju attīstīšanai, kuras risina dažādas ilgtspējas problēmas - no klimata un vides līdz izglītības un nevienlīdzības jautājumiem.

Svarīgākais