Maijā reģistrētas 260 580 apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses

© unsplash.com

Latvijā šogad maijā reģistrētas 260 580 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2023.gada maijā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Tostarp unikālajām IP adresēm visbiežāk maijā reģistrētas konfigurācijas nepilnības - 58 640 gadījumu, bet kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 5339 gadījumi.

Vienlaikus 678 incidenti reģistrēti kā ielaušanās mēģinājumi, bet 322 gadījumi reģistrēti kā krāpšana, 193 incidenti reģistrēti kā informācijas vākšana, 150 gadījumi bija pakalpojuma pieejamības traucējumi, 44 gadījumos bijušas kompromitētas iekārtas, 17 gadījumi reģistrēti kā informācijas drošības traucējumi, bet 12 gadījumi reģistrēti kā kaitīgs saturs.

Pērn maijā Latvijā tika reģistrētas 228 004 apdraudētas unikālās IP adreses.

"Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.