Zināms, kas izraisīja trešdien notikušo lidmašīnas avāriju

© pixabay.com

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) ir sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību par trešdien notikušo lidmašīnas avārijas nosēšanos pļavā Imantas mikrorajonā, jo tai beidzās degviela, pirms tika sasniegta Rīgas lidosta, mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēsta CAA.

Izmeklēšanas laikā ir iegūta informācija, kas liecina par iespējamiem civilās aviācijas lidojumu drošuma noteikumu pārkāpumiem. Tāpat ir pieņemts lēmums apturēt iesaistītā pilota licences darbību.

Jau vēstīts, ka trešdien nelielā lidmašīna veica avārijas nosēšanos pļavā Imantas mikrorajonā, jo tai beidzās degviela, pirms tika sasniegta Rīgas lidosta, žurnālistiem sacīja CAA pārstāvis Aivis Vincevs.

Viņš norādīja, ka trešdien minētā lidmašīna pacēlās no Limbažu lidlauka, lai kopā ar izpletņlēcējiem veiktu lidojumus virs Limbažiem. Lielākā daļa izpletņlēcēju jau bija izlēkuši, kad strauji sāka mainīties laika apstākļi, taču viens izpletņlēcējs pieņēma lēmumu nelēkt un atgriezties lidostā.

"Ņemot vērā, ka mainījās laika apstākļi, tika pieņemts lēmums veikt nosēšanos alternatīvajos lidlaukos jeb rezerves lidlaukos. Viens no tiem bija Cēsīs, bet arī tur, ņemot vērā laika apstākļus, nebija iespējams veikt nosēšanos. Tādējādi tika pieņemts lēmums lidot uz Rīgas lidostu," teica Vincevs.

Viņš arī skaidroja, ka, iespējams, netika pareizi aprēķināts degvielas daudzums, lai sasniegtu Rīgas lidostu. "Diemžēl, ņemot vērā, ka no Limbažiem līdz Rīgai ir pietiekami liels attālums, kaut kādu iemeslu dēļ netika, iespējams, pareizi aprēķināts degvielas daudzums, tādējādi pilots pieņēma lēmumu neturpināt ceļu līdz Rīgas lidostai un nosēšanās notika pļavā," sacīja Vincevs.

Aģentūra LETA novēroja, ka incidents noticis Mārupes novada Babītes pagastā, pie Mežārēm. Blakus ir ciemats Liepezers un Strupu ceļš. Avārijas vieta patlaban ir norobežota.

Šobrīd ir zināms, ka negadījumā ir cietusi viena persona, taču pilots nav cietis. Notikuma vietā turpina strādāt glābšanas dienesti. Lidmašīnas pilots ir Latvijas valstspiederīgais, bet cietušais pasažieris - Lietuvas valstspiederīgais. Pasažieris nogādāts ārstniecības iestādē.

Par notikušo izmeklēšanu un ekspertīzi veiks Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs. Biroja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Vilis Ķipurs aģentūrai LETA sacīja, ka par izmeklēšanu pagaidām vēl nav nekā komentējama.