Latvijā parādīsies trīs jaunas labības sugas

© Kaspars Krafts / F64

Valdībā otrdien nolēma noteikumos par labības sēklaudzēšanu un sēklu tirdzniecību iekļaut arī "Sorgo", "Sudānas zāles" un "Sorgo hibrīdu" labības sugas, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

ZM pārstāvji atzīmē, ka, tāpat kā pārējām labības sugām, arī šīm sugām noteiktas prasības lauku apskatēm, sēklu sertifikācijai un pēcpārbaudei.

Grozījumi pieņemti, jo, klimatam kļūstot siltākam, sēklaudzētājiem un tirgotājiem ir radusies interese par sugām, kuras līdz šim neuzskatīja par piemērotām audzēšanai Latvijā.

Noteikumos precizēts, ka sēklaudzētājam būs jāiesniedz iesniegums Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD) par nepieciešamajām sēklaudzēšanas lauku apskatēm vai vidējā sēklu parauga noņemšanu, analīžu veikšanu un oficiālo etiķešu izgatavošanu, izmantojot zemkopības nozares e-pakalpojumu vietni.

Latvijā

Epidemiologi vērsuši uzmanību, ka Latvijā, kā arī dažās citās Eiropas Savienības valstīs nedaudz pieaug saslimstība ar Covid-19. TV3 raidījuma “900 sekundes” veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā noskaidrots, ka lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju pieaugošā saslimstība ar Covid-19 nesatrauc.

Svarīgākais