Iedzīvotāji vērienīgā pasākumā 14 Latvijas pilsētās šodien var apgūt rīcību krīzes situācijām

© Depositphotos

Rīgā, Bauskā, Jūrmalā, Ogrē, Valmierā, Balvos, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī un Kuldīgā sestdien plkst.10 sāksies informatīvā diena "Bruņojies ar zināšanām", kurā ikviens iedzīvotājs varēs apgūt rīcību krīzes situācijām praktiskās nodarbībās, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds apmeklēs informatīvās dienas pasākumus plkst.11 Jelgavā un plkst.13 Jūrmalā. Tāpat katrā no norises vietām būs klātesoši Zemessardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un pašvaldību pārstāvji.

"Šī brīža drošības situācijā Eiropā, kad netālu no mūsu robežām notiek Krievijas prettiesiska agresija pret suverēnu valsti un Ukrainas cīņa par savu brīvību, katram ir jāizvērtē sava gatavība un spēja aizsargāt sevi, savus līdzcilvēkus un valsti. Aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju 15.jūnijā apmeklēt informatīvo dienu, lai miera laikā bruņotos ar zināšanām un iegūtu pārliecību par savu spēju pareizi rīkoties dažādās krīzes situācijās," aicina Sprūds (P).

Katrā norises vietā būs vairākas apmācību stacijas, papildinot iedzīvotāju zināšanas un prasmes par pirmās palīdzības sniegšanu, ārkārtas gadījuma krājumu sagatavošanu, rīcību sprādzienbīstamu priekšmetu, radiācijas vai ķīmisku vielu apdraudējuma gadījumā un uzticamas informācijas iegūšanu.

Tāpat vairākās pilsētās varēs uzzināt par pašvaldības Civilās aizsardzības plānu. Informatīvā diena tiks organizēta, izmantojot apļa treniņa principu ar vairākiem apmācību atkārtojumiem.

Dodoties uz pasākumu, iedzīvotāji aicināti arī iepazīties ar materiāliem ziņu portāla "Sargs.lv" sadaļā "72 stundas", kur līdzās bukleta "Kā rīkoties krīzes gadījumā" jaunākajai redakcijai pieejama arī rokasgrāmata "Kā rīkoties kara gadījumā", kas tapusi, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju.

Informatīvās dienas "Bruņojies ar zināšanām" pasākumi notiks Rīgā, Ziedoņdārzā un Uzvaras parkā, pie Jūrmalas valsts ģimnāzijas sākumskolas, Kauguros, Raiņa ielā 55, Jūrmalā, pie Ogres novada Kultūras centra, Brīvības ielā 15, pie Bauskas novada pašvaldības, Uzvaras ielā 1, pie Valmieras Kultūras centra, Rīgas ielā 10, pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, Brīvības ielā 61C, Gulbenes pilsētas stadionā, Oskara Kalpaka ielā 1A, Rēzeknes pilsētas Kultūras un atpūtas parkā, Raiņa ielā 29A, Andreja Pumpura skvērā, Ģimnāzijas ielā 31, Daugavpilī, pie Krustpils kultūras centra, Rīgas ielā 212, pie koncertzāles "Lielais dzintars", Radio ielā 8, Liepājā, Hercoga Jēkaba laukumā Jelgavā, Kuldīgas pilsētas estrādē, Pētera ielā 5, Kuldīgā un Ventspils rātslaukumā.

Pasākumu organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Zemessardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un pašvaldībām.

Svarīgākais