NATO paziņo, cik karavīru ir augstas gatavības režīmā

© pixabay.com

NATO valstis ir ievērojami pārsniegušas mērķi turēt augstas gatavības režīmā 300 000 karavīru, ceturtdien paziņojusi augsta ranga NATO amatpersona.

Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gadā NATO līderi vienojās masveidā palielināt karavīru skaitu, ko alianses komandieri var izvietot 30 dienu laikā.

"Sabiedroto iesniegtie piedāvājumi ievērojami pārsniedz mūsu noteikto 300 000 karavīru skaitu," sacīja amatpersona. "Tie ir spēki, par kuriem sabiedrotie mums teikuši: "Tie jums ir pieejami jau tagad šādā gatavības līmenī"," atklāja amatpersona.

Pagājušajā gadā NATO samitā tika pieņemti plāni, kuros pirmo reizi kopš Aukstā kara beigām tika noteikts, kā katrai ASV vadītās alianses dalībvalstij būtu jārīkojas Maskavas iebrukuma gadījumā.

NATO komandieri pašlaik cenšas pārliecināties, vai viņiem ir iespējas īstenot šos plānus, ja tas būtu nepieciešams. Taču alianse saskaras ar pretgaisa aizsardzības līdzekļu, tālas darbības rādiusa raķešu un citu svarīgāko ieroču trūkumu.

"Ir lietas, kuru mums kā aliansei pašlaik nav pietiekami daudz, un mums tās ir jārisina," atzina amatpersona.

Latvijā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23. jūlija plkst. 6.30 līdz 24. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 54 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, tajā skaitā vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Svarīgākais