Pensiju indeksācija: deputāti lems par pensiju palielināšanu 25% pensionāru

© Dmitrijs Suļžics/MN

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē deputāti šodien plkst.10 spriedīs par pensiju indeksāciju.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka viens no pensiju indeksācijas risinājumiem varētu būt indeksēt visas pensijas 100% apmērā, kas dotu apmēram 25% pensionāru ikgadēju pensijas pieaugumu.

Viņš sacīja, ka kopumā Labklājības ministrija (LM) izskatīšanai Senioru padomē, kurā ir iesaistītas pensionāru organizācijas, bija sagatavojusi trīs četrus variantus pensiju indeksācijai. Kā labākais tika izvēlēts viens - indeksēt visas pensijas 100% apmērā ar patēriņa cenu indeksu un ar algu indeksu.

LM aplēsusi, ka šajā gadā visu pensiju indeksācijai papildus būs nepieciešami 7,2 miljoni eiro, bet 2025.gadā - 35,9 miljoni eiro.

Sēdē piedalīsies LM un Saeimas Juridiskās biroja pārstāvji. Tā notiks daļēji attālināti, videokonferences formātā, un Sociālo un darba lietu komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 10/12.

Latvijā

Pagājušas jau sešas dienas, kopš jūrā pazuda Sergo, kas kopā ar citiem bija devies no Kaltenes uz Roņu salu ar ūdens motocikliem. Arī šodien turpinās pazudušā meklēšana - no gaisa ar helikopteru un visos citos veidos. Vīrietis izsludināts arī starptautiskā meklēšanā.

Svarīgākais