Saeimas deputāti piedalīsies civilās aizsardzības mācībās

© Dmitrijs Suļžics/MN

Saeimā šodien notiks praktiskas civilās aizsardzības un darbības nepārtrauktības mācības, iesaistot deputātus un darbiniekus, informē Saeimas Preses dienests.

Mācību mērķis ir pārbaudīt Saeimas civilās aizsardzības plānā un parlamenta darbības nepārtrauktības plānā ietvertos rīcības algoritmus, kā arī atsevišķu informācijas sistēmu darbību. Plaša Saeimas deputātu un darbinieku iesaiste mācību norisē palīdzēs veidot izpratni un iemaņas praktiskai rīcībai krīzes apstākļos, norāda Preses dienestā.

Mācību programma ir izstrādāta sadarbībā ar operatīvajiem dienestiem un citām kompetentajām institūcijām.

Mācību laikā vecpilsētā iespējama pastiprināta operatīvo dienestu pārstāvju un transportlīdzekļu klātbūtne, kas pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. Iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot ielās pārvietojamies operatīvo tehniku un personālu.

Mācību organizatori lūdz ar izpratni izturēties par iespējamām neērtībām, ko var radīt operatīvās tehnikas pārvietošanās un īslaicīgi gājēju kustības ierobežojumi parlamenta tuvumā.

Praktisku mācību rīkošana Saeimā ir nozīmīga, jo to rezultāti ļaus izvērtēt un pilnveidot izstrādātos rīcības algoritmus un stiprināt parlamenta gatavību krīzes situācijām, norāda parlamentā.

Latvijā

Priekšlikums prasīt pielaidi arī ar valsts drošību saistītu krimināllietu skatošiem tiesnešiem drīzāk liecina par neizpratni attiecībā uz tiesu varas neatkarību, intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" paudis Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājs Aldis Laviņš.