Turpinās skatīt bijušā Saeimas deputāta lietu par dūru vicināšanu kāpņutelpā

© Pixabay

Rīgas pilsētas tiesa Pārdaugavā 1.jūlijā plkst.10 plāno turpināt skatīt krimināllietu pret kādreizējo Saeimas deputātu un bijušo partijas "Konservatīvie" biedru Reini Znotiņu par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu konfliktā kāpņutelpā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Apsūdzība liecina, ka 2023.gada 30.jūlija vakarā apsūdzētais, atrodoties kāda Rīgas daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā, konflikta laikā dusmās un ar nolūku nodarīt miesas bojājumus satvēra savu kaimiņu aiz pleciem un ne mazāk kā trīs reizes ar dūri un elkoni iesita viņam pa galvu un ķermeni. Tā rezultātā cietušajam tika nodarīti miesas bojājumi, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi viegliem, vērtēts apsūdzībā.

Krimināllikums par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

"TV3 ziņas" vēstīja, ka Znotiņš pēc konflikta cietušajam piedāvājis 2000 eiro sāpju naudu, lai viņš aizbrauc ar ģimeni atpūsties, bet kaimiņš atteicies. Pēc tam sekojis 10 000 eiro piedāvājums, kuru cietušais arī noraidījis.

Znotiņš iepriekš sociālajos tīklos rakstīja, ka 2023.gada 30.jūlijā viņš uzstājis, ka Latvijā jārunā latviski, bet krievu izcelsmes kaimiņi sākuši viņu žņaugt kāpņutelpā. Bijušais deputāts pauda sašutumu, ka atbraukušie policisti apgalvojuši, ka vainīgs ir viņš, jo izprovocējis krievus.

Vēlāk interneta sociālajos tīklos parādījās video, kurā redzams un dzirdams, ka Znotiņš konfliktā ar kaimiņiem bijis agresīvs un rupji lamājies, kā arī lielījies ar savu bijušo amatu. Minētajā video, kurā gan atsevišķi fragmenti varētu būt izgriezti, redzams un dzirdams, ka Znotiņš liek kaimiņam viņā klausīties, jo viņš esot ilgu laiku vadījis šo valsti. Bijušais deputāts arī pārmet kaimiņam nepietiekamu ieguldījumu, lai palīdzētu Latvijas tautai.

Video arī redzams, ka Znotiņš draudējis, ka "šitie vatņiki tiks izmesti no šitās valsts" un solījis, ka kaimiņa seja tiks izsmērēta pret bruģi.

Pēc video parādīšanās Znotiņš tviterī ierakstīja, ka vēlas atvainoties tiem, kurus aizskāra viņa uzvedība, "arī tiem, kuri tiek pieminēti, kam ar konfliktu nav saistības". Bijušais deputāts norāda, ka rīkojies pārsteidzīgi, tomēr piebilst, ka "pilna notikumu gaita nav atspoguļota, veidojot vienpusēju un tendenciozu notikušā vēstījumu".

Valsts policija iepriekš, pirms video parādīšanās publiskajā telpā, sociālajos tīklos norādīja, ka notikuma faktiskie apstākļi bijuši ne gluži tādi, kā publiski izskanējis.

Vēlāk Valsts policija par konfliktēšanu kāpņutelpā Znotiņam piemērojusi 100 eiro administratīvo sodu.

Tāpat tika sākts kriminālprocess par miesas bojājumu nodarīšanu kaimiņiem no minētās personas puses. Tāpat tika sākts kriminālprocess par darbību, kas vērsta uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Latvijā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23. jūlija plkst. 6.30 līdz 24. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 54 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, tajā skaitā vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Svarīgākais