Pēc aizsardzības ministra vizītes pašvaldības cer uz ceļa Daudzeva-Viesīte atjaunošanu

© Ģirts Ozoliņš/MN

Pēc aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) vizītes Sēlija poligonā vietējās pašvaldības cer uz ceļa Daudzeva-Viesīte atjaunošanu, aģentūra LETA uzzināja Aizkraukles novada domē.

Ministrs poligonā viesojās aizvadītajā nedēļā, kad notika dronu testēšanas poligona atklāšana. Vēlāk politiķis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji tikās ar Aizkraukles novada vadību. Tāpat uz tikšanos Aizkrauklē bija aicināti arī Jēkabpils novada pārstāvji.

Pēc vietējā domē paustā, pašvaldību pārstāvji guva pārliecību par poligona projekta virzības atbilstību noteiktajam laika grafikam un iepriekš izskanējušajām iecerēm.

Tāpat abām pašvaldībām - Aizkraukles un Jēkabpils - esot bijis gandarījums dzirdēt, ka abu kopējais "rūpju bērns" - autoceļš Daudzeva-Viesīte - esot viena no galvenajām prioritātēm arī NBS un Aizsardzības ministrijai. "Tas dod pamatotas cerības, ka tuvākajos gados šis ceļa posms tiks ievērojami uzlabots, līdz ar to iedzīvotāji beidzot varēs ērti nokļūt novadu centros jebkurā gadalaikā un laikapstākļos," uzsver Aizkraukles novada pašvaldībā.

Sprūds esot arī paudis, ka turpmāk šādas tikšanās būs biežākas, organizējot sarunas gan ar novada vadību, gan iedzīvotājiem, jo Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīru klātbūtne novadā būs pastāvīga. Taču tā ienesīšot daudz pozitīvu momentu, tostarp, veicināšot ekonomisko aktivitāti un došot iespēju dažādu nozaru uzņēmumu izaugsmei.

Jau ziņots, ka Sēlijas poligonā atklāts dronu mācību un testēšanas poligons, kurā bezpilota lidaparātus testēs vietējie ražotāji un Latvijas sabiedrotie.

Dronu testa poligons kļūst par vietu, kur Latvijas dronu industrijas pārstāvji varēs regulāri izmēģināt savas iekārtas. Dronu testa poligons ir jauna šķautne arī dronu koalīcijas attīstībā. Uz bezpilota lidaparātu un elektroniskās karadarbības testiem te regulāri pulcēsies sabiedrotie un dronu koalīcijas dalībvalstis, tostarp nule izsludinātajā Lielbritānijas dronu iepirkumā iegādātie bezpilota lidaparāti tiks testēti tieši Sēlijas poligonā, norādījis Sprūds.

Šī gada 14.maijā apritēja trīs mēneši kopš Latvija kopā ar Lielbritānija dibināja dronu koalīciju Ukrainas atbalstam. Par dalību dronu koalīcijā paziņojušas kopumā 14 valstis - Latvija, Ukraina, Lielbritānija, Austrālija, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Kanāda, Lietuva, Nīderlande, Polija, Vācija un Zviedrija. Tām var pievienoties vēl citas valstis. Līdz šim dronu koalīcijas dalībvalstis dronu ziedošanai Ukrainai piesaistījušas vairāk nekā 500 miljonus eiro.

Vienlaikus dronu koalīcijas vārdā Lielbritānija un Latvija ir izsludinājusi konkursu pirmās personas skata bezpilota lidaparātu piegādei Ukrainai. Informācija par pieteikšanos atrodama Apvienotās Karalistes aizsardzības portālā. Konkursā var piedalīties jebkuras Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalsts uzņēmējs.

Svarīgākais