"Jaunā vienotība" saņēmusi lielāko vēlētāju atbalstu 31 no 43 pašvaldībām

© Dmitrijs Suļžics/MN

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu uzvarētāja "Jaunā vienotība" (JV) vislielāko vēlētāju atbalstu saņēmusi 31 no 43 pašvaldībām, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtie dati.

Deviņās pašvaldībās JV bija otrā populārākā balsotāju izvēle, bet vienā - Krāslavas novadā - JV bija trešā populārākā vēlētāju izvēle. JV vislielāko atbalstu guvusi Varakļānu novadā, kur par šo partiju nobalsojuši 35,69% vēlētāju.

Vienlaikus JV nav iekļuvusi Augšdaugavas novada, kā arī Daugavpils un Rēzeknes pilsētas trijniekā.

Savukārt otra Latvijā lielāko atbalstu guvusī partija - Nacionālā apvienība - ierindojusies pirmajā vietā astoņās pašvaldībās, otrajā vietā - 31 pašvaldībā, bet trešajā vietā NA ierindojās tikai Augšdaugavas novadā. NA nav iekļuvusi Krāslavas un Ludzas novada, kā arī Daugavpils pilsētas partiju topa trijniekā.

Vislielāko atbalstu NA ieguvusi Tukuma novadā, kur par to nobalsojuši 28,54% vēlētāju.

Tikmēr "Saskaņa" ieguvusi pirmo vietu Augšdaugavas un Krāslavas novadā, kā arī Daugavpilī, kur par "Saskaņu" balsojuši 35,81% vēlētāju. Vienlaikus "Saskaņa" ierindojusies trešajā vietā Jūrmalā, Rēzeknē un Rīgā, kā arī Olaines un Ludzas novadā.

Savukārt Rēzeknē pirmo vietu ieguvusi partija "Latvija pirmajā vietā" (LPV), bet Ludzas un Krāslavas novadā, kā arī Daugavpilī LPV ieguvusi otro vietu, kamēr Rēzeknes novadā - trešo.

Kā ziņots, EP vēlēšanās Latvijā uzvarējusi JV, otrajā vietā atstājot NA, un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputātu mandātiem, liecina CVK oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un LPV vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

EP vēlēšanās Latvijā lielāko vēlētāju atbalstu - 25,07% - ieguvusi JV, bet otrajā vietā pēc balsu skaita ierindojas NA ar 22,08% vēlētāju balsu. Abi šie politiskie spēki būtiski atrāvušies no sekotājiem.

LA ieguvusi 9,36% vēlētāju balsu, bet AS - 8,18%. Vienlaikus "Progresīvie" ieguvuši 7,42% balsu, bet "Saskaņa" - 7,14%. Savukārt LPV ieguvusi 6,16% balsu, liecina CVK apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Tikmēr pārējām partijām nav izdevies pārsniegt 5% slieksni. "Suverēnā vara" ieguvusi 2,62% vēlētāju balsu, Zaļo un zemnieku savienība - 2,28%, "Apvienība Jaunlatvieši" - 2,13%, partija "Stabilitātei" ieguvusi 1,98% vēlētāju balsu, "Centra partija" - 1,72%, "Jaunā konservatīvā partija" saņēmusi 1,5% balsu.

Savukārt zem 1% balsu saņēmusi partija "Tauta. Zeme. Valstiskums", kas ieguva 0,58% vēlētāju atbalstu, kā arī "Tautas varas spēks", kas ieguvis 0,34%, un kustība "Par!", kas saņēmusi 0,32% balsu, liecina CVK apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

No JV ievēlēts Valdis Dombrovskis un Sandra Kalniete, bet no NA - Roberts Zīle un Rihards Kols.

LA Eiroparlamentā pārstāvēs Ivars Ijabs, AS - Reinis Pozņaks, "Progresīvos" - Mārtiņš Staķis, "Saskaņu" - Nils Ušakovs, bet LPV - Vilis Krištopans.

CVK oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti gan var nedaudz var mainīties, jo vēl nav saskaitīti pasta balsošanas rezultāti. Iespēju balsot pa pastu izmantojuši 1497 Latvijas pilsoņi.

Vēlēšanu rezultātus oficiāli plānots apstiprināt CVK sēdē nedēļas laikā.

Svarīgākais