Ar lidmašīnu no Rīgas uz Liepāju. "airBaltic" atklāj, vai turpmāk tiks nodrošināti regulāri vietējie lidojumi

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" patlaban pastāvīgus lidojumus uz Liepāju neplāno nodrošināt, tomēr diskusijas un plāni par šo lidojumu iespējamību tālākā nākotnē joprojām ir aktuāli un esoši lidsabiedrības dienas kārtībā, aģentūrai LETA sacīja "airBaltic" sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Komentējot Liepājas un Dienvidkurzemes novada pašvaldību vadītāju aicinājumu nodrošināt starptautiskos lidojumus no Liepājas lidostas, lai veiksmīgi īstenotu projektu "Liepāja - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027. gadā", Zilberts norādīja, ka šogad jūlijā un augustā "airBaltic" nodrošinās speciāli organizētus jeb "pop-up" lidojumus no Rīgas uz Liepāju.

Viņš papildināja, ka "pop-up" reisu pamatideja ir piedāvāt atsevišķus, speciāli organizētus reisus uz galamērķiem, kuriem ir potenciāls palielinātam periodiskam pieprasījumam.

"Ja "pop-up" koncepts sevi apliecinās praksē, tad maršrutu plānošanas ziņā "airBaltic" ir fleksibli, lai šāda veida lidojumus raiti ieplānotu un piedāvātu vēl, tostarp, iespējams, arī uz Liepājas - Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumiem," minēja Zilberts.

Tostarp viņš norādīja, ka kopumā šovasar ir ieplānoti seši turp un seši atpakaļ reisi maršrutā starp Rīgu un Liepāju, kā arī pieprasījums ir pieaugošs un novērojams, ka interese ir, taču brīvas vietas vēl ir pieejamas.

"Ir daļa pasažieru, kas šos Liepājas speciālos lidojumus izmantos, lai lidotu tranzītā caur Rīgu tālāk uz citām valstīm. Tāpat redzama tendence, ka lielāks pieprasījums patlaban ir pēc vienvirziena lidojumiem uz Liepāju," informēja Zilberts.

"airBaltic" pārstāvis norādīja, ka lidsabiedrība gaida un vērtēs, kāda ir un būs kopējā atsaucība pēc Liepājas reisiem, tādējādi secinot, kāds apmēram varētu būt pieprasījums pēc šādiem lidojumiem.

Komentējot pastāvīgu reisu nodrošināšanu uz Liepājas lidostu, Zilberts sacīja, ka lidmašīnā "Airbus A220-300" ir 145 vietas, kuras arī būtu jāizpilda, bet arī visu vietu aizpildīšanas gadījumā būtu nepieciešams valsts vai pašvaldību atbalsts. Tomēr konkrētu dotāciju apmēru Zilberts nesniedza, norādot, ka patlaban par to ir pāragri spriest, jo tas galvenokārt ir atkarīgs no konkrētās situācijas, tostarp degvielas cenām.

LETA arhīvs liecina, ka "airBaltic" lidojumus no Rīgas uz Liepāju pārtrauca 2020. gada oktobrī, kad ceļošanas ierobežojumu dēļ pieprasījums pēc šiem reisiem bija zems.

"airBaltic" pagājušajā gadā pārvadāja 4,5 miljonus pasažieru, kas ir par 36% vairāk nekā 2022. gadā, un veica vairāk nekā 44 000 lidojumu, kas ir par 18% vairāk nekā gadu iepriekš.

"airBaltic" auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 664,289 miljoni eiro, kas ir par 33,2% vairāk nekā 2022. gadā, kā arī kompānija guva peļņu 33,852 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Latvijas valstij pieder 97,97% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 2,03%.