Sārts: Līdzšinējā pasaules kārtība beigusies, jaunajā autoritārie režīmi izaicina demokrātijas

© Dmitrijs Suļžics/MN

Līdzšinējā pasaules iekārta ir beigusi pastāvēt, un pašlaik ir izveidojusies jaunā pasaule, kurā valda konkurence starp demokrātiju un autoritāriem režīmi, kuri vēlas izaicināt demokrātiju, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra konferencē sacīja centra direktors Jānis Sārts.

Viņš norāda, ka vairāk nekā desmit gadus atpakaļ lielākā daļa sabiedrības un pat politikas veidotāju un ekspertu neuzskatīja, ka stratēģiskā komunikācija ir nozīmīga valstu drošības aspektā.

Tomēr pašlaik situācija liecina, ka notiek virzība pareizā virzienā stratēģiskās komunikācijas jomā, lai gan bieži vien tomēr tiek atpalikts un lietas darītas novēloti.

Karš Ukrainā un citi konflikti pasaulē skaidri parāda, ka militārais konflikts var būt lokāls un skart samērā nelielu valstu skaitu, bet informatīvais karš plešas visā pasaulē un ir globāls. Tieši tāpēc ir svarīgi attīstīt stratēģisko komunikāciju, norāda Sārts.

Latvijā

9. jūlijā iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4. biroja darbinieki aizturēja kādu 1975. gadā dzimušu vīrietī brīdī, kad realizēja sevišķi bīstamu psihotropo vielu 2009. gadā dzimušam jaunietim.