No 1.jūlija reorganizēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju; VARAM abreviatūra paliek

© Ģirts Ozoliņš/MN

No 1.jūlija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tiks reorganizēta par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju, paredz otrdien akceptētais valdības rīkojums.

Ministrijas nosaukums tiks mainīts, ņemot vērā VARAM un Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) gaidāmo reorganizāciju.

Līdz šī gada 30.jūnijam jāveic vides aizsardzības politikas jomas, izņemot dabas aizsardzības, un ar to saistīto funkciju un attiecīgā personāla, tiesību, saistību, mantas un budžeta programmu pārcelšanu no VARAM uz KEM.

Pēc VARAM un KEM reorganizācijas VARAM būs vadošā valsts pārvaldes iestāde tādās jomās kā dabas aizsardzība, reģionālā attīstība, pašvaldību attīstība un pārraudzība, teritorijas attīstības plānošana un zemes pārvaldība, valsts pārvaldes pakalpojumu pārvaldība, informācijas sabiedrības un digitālās transformācijas attīstības plānošana, koordinācija un pārvaldība, kā arī valsts pārvaldes digitālo tehnoloģiju pārvaldība.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nodos Klimata un enerģētikas ministrijai 35,5 slodzes ar finansējumu, tai skaitā Vides aizsardzības departamentu ar 34 slodzēm (tostarp vienu vides nozares padomnieka slodzi), 0,5 valsts sekretāra vietnieka slodzes un vienu Latvijas vides aizsardzības fonda administratora slodzi.

Papildus tam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nodos Klimata un enerģētikas ministrijai vienu Eiropas Savienības jautājumu vides aizsardzības jomā koordinatora amata vietu bez finansējuma un vienu terminētu eksperta amata vietu bez finansējuma Eiropas Savienības fondu ieviešanas jautājumos.

KEM tiks arī nodota divu Eiropas Savienības fondu administrēšana - specifiskā atbalsta mērķa "Pārejas uz aprites ekonomiku veicināšana" pasākums "Notekūdeņu dūņu pārstrāde" un pasākums "Aprites ekonomikas principu ieviešana".

KEM tiks nodota Šveices sadarbības programmas otrā perioda programmas "Vēsturiski piesārņoto vietu sanācija" ieviešana.

Valdības rīkojums arī paredz divu jaunu amata vietu izveidi KEM, lai nodrošinātu Latvijas vides aizsardzības fonda administrēšanas funkciju.

Latvijā

Jaunā pedagogu darba algas modeļa "Programma skolā" ieviešana vispārējās pamata un vidējās izglītības posmā valstij nākamgad varētu izmaksāt papildu 37 miljonus eiro, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aprēķini.

Svarīgākais