351 tūkstotis eiro! Latvijā izkrāpta rekordliela naudas summa no iedzīvotāja

© Depositphotos

Finanšu krāpnieki arvien aktīvāk izmanto visdažādākos veidus, lai iegūtu iedzīvotāju banku kontu piekļuves datus un izkrāptu naudu.

"Šodien man ir noziņota rekordliela izkrāptā summa. Nedaudz virs 420 tūkstošiem. Vienam cilvēkam izkrāpti 70 tūkstoši, bet otram 351 tūkstotis. Jā, jūs nepārlasījāties. Cilvēki zaudē mežonīgas summas. Pie tam neviens no viņiem nav par to ziņojis policijai," vietnē "X" raksta kiberdrošības eksperts un krāpnieku atmaskotājs Elviss Strazdiņš.

Viņš piebilst, ka viens no apkrāptajiem pārdeva īpašumu, otrs patukšoja sava uzņēmuma kontu. "Kauns, neticība policijai, bailes, ka to uzzinās tie, kam to nevajadzētu zināt (parasti upuri slēpj to no otrām pusēm, radiem, draugiem)," iemeslus, kāpēc apkrāptie nevēlas vērsties policijā, skaidro E. Strazdiņš.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais