Vien katrs ceturtais Latvijā jaunas preces vietā izvēlētos mazlietotu

© Romāns Kokšarovs / F64

atvijā 24% aptaujāto iedzīvotāju, plānojot pirkumu, piemēram, mobilā telefona, datora, darba instrumentu iegādei sev vai kādam no ģimenes, jaunas preces vietā izvēlētos mazlietotu, aģentūru LETA informēja nebanku kreditētāja "DelfinGroup" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Tostarp 6% aptaujāto norādījuši, ka, plānojot pirkumu, jaunas preces vietā izvēlētos mazlietotu, bet 18% aptaujāto norādījuši - drīzāk jā.

Tikmēr 51% aptaujāto atzinuši, ka, plānojot pirkumu, drīzāk neizvēlētos jaunas preces vietā mazlietotu, savukārt 25% atbildējuši, ka neizvēlētos.

Tikmēr kopumā 57% aptaujāto pauduši pārliecību, ka mazlietotu preču iegāde var palīdzēt viņiem ietaupīt naudu.

Aptauju veica "DelfinGroup" 2024.gada aprīlī un maijā sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat Latvija", aptaujājot 1006 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus.

Latvijā

Vasaras ceļi vilina ar piedzīvojumu garšu – garāki pārbraucieni, izbraucieni ar ģimeni vai draugiem un vēlme izmantot katru saulaino dienu. Tomēr šis ir arī gada intensīvākais laiks uz ceļiem – pieaug satiksmes intensitāte, biežāk sastopami ceļu remontdarbi, un jārēķinās ar dažādiem neparedzētiem apstākļiem. Līdzās pozitīvai attieksmei un mieram pie stūres ir arī praktiski veidi, kā saglabāt drošību uz ceļa – padomos dalās Krišjānis Caune, FIA "ECO Rally" Latvijas komandas braucējs.

Svarīgākais