Sinoptiķi: Līdz pat maija beigām Latvijā turpināsies karstuma vilnis

© Dmitrijs Suļžics/MN

Latvijā pirmo reizi šogad gaiss sakarsis līdz +30 grādiem, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

"Ventspils novērojumu stacijā reģistrēts +30,1 grāds, kas ir arī jauns 28.05. maksimālās gaisa temperatūras rekords šajā novērošanas stacijā.. Līdz pat maija beigām Latvijā turpināsies karstuma vilnis, pēcpusdienās gaiss sakarsīs līdz +27...+30 grādiem," raksta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jau ziņots, ka maija 3. dekāde (21.-31. maijs) Latvijā varētu kļūt par vienu no siltākajām vai pat vissiltāko kopš veic meteoroloģiskos novērojumus. Līdz šim siltākā maija nogale bijusi 2007. gadā, kad mēneša pēdējo 11 dienu vidējā temperatūra bija +18,4 °C, silta bija arī 2018. gada maija noslēdzošā trešdaļa, kad vidējā temperatūra sasniedza +17,2 °C.

Arī viss maijs būs viens no siltākajiem meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Latvijā

Pēdējās nedēļas laikā Rīgā aizvadīti virkne dažādu cilvēktiesību pasākumu, kas saistīti ar seksuālo minoritāšu interesēm un tiesībām. Šodien notiek arī “Baltic Pride” kumlinācija – gājiens par LGBT+ cilvēku vienlīdzību. Šogad pasākumos piedalās arī pirms gandrīz gada izveidotais Rīgas Kvīru koris. Kas vieno kora dalībniekus un kā kopiena nonākusi līdz kora izveidošanai, to stāsta “360TV ZIŅneši”.

Svarīgākais