Turpmāk lēmumus administratīvā pārkāpuma procesos, iespējams, pieņems automātiski

© Kaspars Krafts / F64

Valdība otrdien atbalstīja likumprojektu "Grozījumi Administratīvās atbildības likumā", kas paredz pielāgot administratīvā pārkāpuma procesu tehnoloģiskajai attīstībai, ieviešot iespēju automatizēti pieņemt lēmumus par sodu piemērošanu.

Izmaiņas, piemēram, paredz - ja Valsts ieņēmumu dienesta informācijas sistēmā fiksēts nodokļu deklarācijas iesniegšanas termiņa kavējums, tad automatizēti tiek sagatavots un pieņemts apvienots lēmums par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu un soda piemērošanu. Automatizētas lēmuma pieņemšanas gadījumā personām ir noteiktas plašas tiesību aizsardzības garantijas, un šāda lēmumu pieņemšana sekmēs tiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu.

Grozījumi paredz administratīvā pārkāpuma procesā lietas materiālu nodrošināšanu e-lietas portālā, tādejādi atvieglojot ar administratīvā pārkāpuma procesu saistītās informācijas apriti gan privātpersonām, gan pārvaldes iestādēm un tiesām. Ja persona nebūs piekritusi izmantot e-lietas portālu kā saziņas līdzekli, tad dokumentu paziņošana notiks vispārējā kārtībā.

Par likumprojekta grozījumiem vēl būs jālemj Saeimai.

Latvijā

Epidemiologi vērsuši uzmanību, ka Latvijā, kā arī dažās citās Eiropas Savienības valstīs nedaudz pieaug saslimstība ar Covid-19. TV3 raidījuma “900 sekundes” veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā noskaidrots, ka lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju pieaugošā saslimstība ar Covid-19 nesatrauc.

Svarīgākais