VVD aicina pieteikties hakatonam; labāko ideju autori saņems vērtīgas balvas

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Valsts vides dienests (VVD) 13.jūnijā organizē hakatonu par mākslīgā intelekta rīku izmantošanas iespējām piesārņojošo darbību atļauju saņemšanas procesa uzlabošanai, informē VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Hakatona mērķis ir vienkopus pulcēt VVD darbiniekus, industrijas pārstāvjus, vides aizsardzības entuziastus un jebkuru, kam vides aizsardzība nav sveša. VVD aicina pieteikties un kopīgās diskusijās meklēt inovatīvus risinājumus vides aizsardzības procesu uzlabošanai.

Šogad hakatona dalībnieki tiek izaicināti atrast veidu, kā ar mākslīgā intelekta rīku iesaisti paātrināt piesārņojošo darbību atļauju saņemšanas procesu. Apraksts par to, kā notiek atļauju izdošana tiks nosūtīts visiem, kuri reģistrēsies dalībai.

VVD ģenerāldirektora vietniece stratēģiskās attīstības un kontroles jautājumos Laura Anteina informē, ka komandas izvēlas vienu no hakatona tēmām un ģenerē ideju - kā ar mākslīgā intelekta palīdzību iespējams risināt vides uzraudzību, uzlabojot piesārņojošo darbību atļauju saņemšanas procesu. Komanda prezentē savu ideju hakatona žūrijai, kas noslēgumā sniegs vērtējumu un noteikts uzvarētāju.

Labāko ideju autoriem būs iespēja saņemt vērtīgas balvas. Šāda veida formātā pulcējam vides entuziastus jau otro gadu un vērtējam šo kā labu iespēju radīt jaunas idejas, iesaistot dažādus jomas profesionāļus un vides aktīvistus, norāda Anteina.

VVD Atļauju pārvaldes direktore Daina Kalēja skaidro, ka piesārņojošo darbību atļauju saņemšanas process ir viens no svarīgākajiem vides stāvokļa uzraudzībā. Tas palīdz nodrošināt, ka uzņēmumi ievēro stingrus vides standartus, tādejādi aizsargājot vidi, taču šādas atļaujas saņemšana ir laikietilpīga. Hakatonā VVD aicina piedalīties inovatīvus prātus un palīdzēt dienestam rast veidus, kā paātrināt A un B piesārņojošo darbību atļauju saņemšanas procesu, nepadarot to mazāk kvalitatīvu. "Mēs saskatām, ka mākslīgais intelekts var spēlēt nozīmīgu lomu šajā procesā, un ceram, ka hakatons ļaus mums atrast radošus un efektīvus risinājumus," piebilst Kalēja.

Pieteikties iespējams, aizpildot anketu, līdz 2.jūnijam.

Hakatona notiks 13.jūnijā no plkst.10 līdz 17 Voleru ielā 4, Rīgā.

Pasākums ir atklāts un tam var pieteikties ikviens interesents, kurš ir sasniedzis 18 gadu vecumu un kuram ir saistoša pasākuma tematika.

Svarīgākais