Ūdens jūrā daudzviet kļuvis ledaini auksts; Rīgas peldvietās tas iesilis līdz +20 grādiem

© f64.lv, Gatis Gierts

Austrumu vēja dēļ Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens jūrā kļuvis auksts, siltāks tas ir Rīgas līča Kurzemes piekrastē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem, Skultes ostā ūdens temperatūra pazeminājusies līdz +5,8 grādiem. Satelīta dati liecina, ka praktiski visā Vidzemes piekrastē un arī atklātas jūras piekrastē Kurzemē ūdens temperatūra ir zemāka par +10 grādiem.

Siltāks ūdens saglabājas Rīgas līča Kurzemes piekrastē - posmā no Kolkasraga līdz Lapmežciemam. Šeit ūdens temperatūra pārsvarā ir +13..+18 grādi.

Atbilstoši LVĢMC datiem, Ventspils ostā un Daugavgrīvā ūdens temperatūra svārstās ap +10 grādiem.

Pastiprinoties vējam, arī lielākajos ezeros ūdens temperatūra vietām pie krasta būtiski pazeminājusies, piemēram, Rāznas ezerā pie Kaunatas maksimālā ūdens temperatūra nedēļas sākumā bija +21 grāds, ceturtdienas rītā tā noslīdējusi līdz +12 grādiem.

Upju un ezeru peldvietās ūdens temperatūra ceturtdienas rītā lielākoties ir +14..+21 grāds.

Savukārt Rīgas peldvietās ūdens temperatūra jau sasniegusi plus 20 grādus, informē Rīgas Pašvaldības policija. Plus 20 grādus ūdens temperatūra sasniegusi Ķīšezerā, Daugavā pie Lucavsalas un Bābelītes ezerā.

Daugavā pie Ķīpsalas ūdens temperatūra sasniegusi plus 17 grādus, pie Rumbulas - plus 14 grādus, bet peldvietā Vakarbuļļos ūdens temperatūra ir plus 13 grādi.

Rīgā kopā ir astoņas oficiālās peldvietas - Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos, Rumbulā, Bābelītī, Ķīpsalā, kā arī Lucavsalā un Lucavsalas līcī.

Sauszemes vēja ietekmē piekrastē nereti vērojams apvelings - siltais ūdens virsējais slānis tiek aizpūsts prom no krasta, un tā vietā paceļas auksts ūdens no lielāka dziļuma.

Siltākais ūdens pludmalēs ir saulainās pēcpusdienās un vakaros, kad vējš pūš no ūdens vai arī valda bezvējš.

Apvelings visbiežāk vērojams pavasarī un vasaras pirmajā pusē, kad iesilis tikai ūdens virsējais slānis. Vasaras beigās un rudenī apvelings iespējams tikai tad, ja vējš ilgstoši un spēcīgi pūš no sauszemes.

Tuvākajās dienās vējš galvenokārt pūtīs no dienvidiem, dienvidaustrumiem, tādēļ Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens jūrā saglabāsies auksts.

Latvijā

Raugoties uz nu jau samilzušo “Rail Baltica” epopeju, arvien skaidrāk iezīmējas viena ārkārtīgi būtiska lieta. Joprojām nav nekādas skaidrības, kāpēc mums šī trase ir vajadzīga. Kāda vispār ir tās jēga? Gan idejiskā, gan tīri praktiskā, jo pasaulē nekas tāpat vien nebūvējas.

Svarīgākais