Valsts drošības dienests "ņems pie dziesmas" jaunlatvieti Olgu

© Dmitrijs Suļžics/MN

Valsts drošības dienests (VDD) sācis pārbaudi saistībā ar Eiropas Parlamenta deputāta kandidātes Olgas Čerņavskas (Apvienība Jaunlatvieši) izteikumiem sociālajos tīklos.

"VDD veic pārbaudi saistībā ar minēto informāciju. Līdz ar to pašlaik atturēsimies no sīkākiem komentāriem," aģentūrai LETA pauda dienestā.

Čerņavska video sociālajos tīklos kritizējusi Latvijas Aizsardzības ministriju, kura savos ieteikumos par rīcību kara apstākļos, nonākot okupētās teritorijās, topošās politiķes traktējumā, ieteikusi domāt par valsts, nevis sevis vai bērnu glābšanu. Tālākā tekstā Čerņavska veltījusi kritiku Latvijas valstij, kas "mūs neieredz, iznīcina, diskriminē" un kas esot sabojājusi "attiecības starp latviešiem un krieviem".

"Valsts, kura pasludināja mūs par okupantiem, Kremļa, Putina aģentiem. Nosauc mūs par rašistiem, fašistiem. Jūs gribat, lai mēs šo valsti glābtu, tai vietā, lai glābtu savus bērnus? Es gribu jums pateikt, ka mēs visi zinām, ko mēs darīsim, kad atnāks Krievija, krievu karavīri. Mēs zinām, ko mēs darīsim ar valdību, valsti un noteikti, b**ģ, mēs Jums nepalīdzēsim un neglābsim," ar "mātes vārdu" palīdzību spriedelējusi Čerņavska.

Centrālās vēlēšanas komisijas mājaslapā teikts, ka Čerņavska ir mājsaimniece un pēc tautības esot poliete.

Latvijā

Pašvaldības 2023. gadā visbiežāk atbalstīja tos jauniešus, kuri nāk no attāliem reģioniem vai sociālā riska grupām, kā arī ar mācīšanās un ekonomiskām grūtībām, izriet no apsekojuma ziņojuma "Darbs ar jaunatni pašvaldībās 2023. gadā".

Svarīgākais