Trīs VID darbiniekiem prēmijās izmaksās teju 23 000 eiro

© f64.lv, Lauris Aizupietis

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja prēmiju izmaksāšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem 22 784 eiro apmērā.

Finanšu ministrija (FM) norāda, ka prēmijas paredzētas VID amatpersonām, kuru tiešas darbības rezultātā atklāti un novērsti liela apjoma noziedzīgi nodarījumi valsts ieņēmumu un nodokļu administrēšanas jomā, novērsta būtiska noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija un tā rezultātā ir palielinājušies valsts budžeta ieņēmumi.

Savukārt detalizēta informācija par konkrētiem darbiniekiem un to atklātajiem noziegumiem ir ierobežotas pieejamības informācija.

Lai nodrošinātu prēmiju izmaksu VID amatpersonām, kuru tiešas darbības rezultātā atklāti un novērsti liela apjoma noziedzīgi nodarījumi valsts ieņēmumu un nodokļu administrēšanas jomā, novērsta būtiska noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija un tā rezultātā ir palielinājušies valsts budžeta ieņēmumi, nepieciešams apropriācijas palielinājums valsts budžeta programmā "Valsts ieņēmumu un muitas politikas nodrošināšana" par 22 784 eiro.

Paredzēts izmaksāt prēmijas trīs darbiniekiem trīs mēnešalgu apmērā (2155 eiro, 1995 eiro un 1995 eiro), kas kopumā veido 18 435 eiro, savukārt 4349 eiro paredzēti darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Latvijā

Vecrīga ik rītu pamostas kā pēc vētrainas ballītes. Skatam atklājas piegružoti laukumi un ielas – vējš turpu šurpu dzenā ēdienu un dzērienu iepakojumus un citu drazu. Par šo skatu kauns ir vietējiem, kas uz Vecrīgu diendienā dodas uz darbu. Arī tūristiem nekārtība var atstāt nelāgu iespaidu par galvaspilsētas sirdi. 360TV Ziņneši dodas noskaidrot, kas pie tā vainojams un ko varētu darīt lietas labā.

Svarīgākais