Drošības dienests izmeklē iespējamu "Jaunās vienotības" nomelnošanu

© Elmārs Rudzītis / F64

Valsts drošības dienests (VDD) veic pārbaudi saistībā ar iespējamu īstenībai neatbilstošas informācijas publisku izplatīšanu par partiju apvienību "Jaunā vienotība".

29. aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saņēma JV iesniegumu par iespējamu slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu pret politisko organizāciju un tās nomelnošanu.

Birojs nekonstatēja slēptās aģitācijas pazīmes, proti, priekšvēlēšanu aģitācijas aktivitātes, par kurām būtu saņemta samaksa un kuru apmaksātājs nebūtu norādīts.

Ņemot vērā, ka JV iesniegumā minētās ziņas saturēja norādi par iespējamu īstenībai neatbilstošas informācijas publisku izplatīšanu par politisko organizāciju ar mērķi nomelnot un mazināt tās popularitāti laikā pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, KNAB attiecīgo informāciju pārsūtīja VDD izvērtēšanai atbilstoši institucionālajai piekritībai.

VDD aģentūrai LETA apliecināja, ka dienests veic pārbaudi saistībā ar minēto informāciju, tomēr plašāku informāciju nekomentēja.

Jau ziņots, ka JV uzrakstīja iesniegumu KNAB laikā, kad bija izskanējuši apgalvojumi par savulaik "Vienotības" birojā, iespējams, maksātām "aplokšņu algām". Ar šādiem apgalvojumiem martā publiski nāca klajā bijušais "Vienotības" biroja darbinieks Normunds Orleāns. "Vienotība" viņa teikto noliedza. Tiesībsargājošajās iestādēs pēc tam tika sāktas vairākas pārbaudes.

Svarīgākais