LU kamerkoris "Decoro" lūdz sabiedrības atbalstu

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Latvijas Universitātes (LU) kamerkoris "Decoro" lūdz sabiedrības atbalstu dalībai Leipcigas Baha festivālā.

Kā aģentūru LETA informēja korī, Vīlandes baznīcā, Rīgā, 18.maijā plkst.18 notiks koncerts, kurā skanēs mūzika no Leipcigas Baha festivāla programmas - Johana Sebastiāna Baha, Hansa Leo Haslera, Paula Bucēna, Martina Krūzija un citu komponistu mūzika.

LU kamerkora "Decoro" diriģente Kristiāna Vaickovska norāda, ka 2020.gadā, izturot starptautisku atlasi, kori uzaicināja pirmo reizi pārstāvēt Latviju Leipcigas Baha festivālā ar Baltijas kormūzikas programmu Svētā Toma katedrālē, kā arī sadarbībā ar "Pauliner Barockensemble", solistiem un diriģentu Dāvidu Timmu citā koncertā atskaņot Baha Lieldienu oratoriju.

Vaickovska uzsver, ka Leipcigas Baha festivāls ir ar senām tradīcijām - tas tiek rīkots no 1904.gada. Leipciga ir komponista Baha nozīmīgākā darba vieta, kurā viņš bija muzikālās dzīves vadītājs jeb kantors no 1723.gada līdz mūža beigām. Festivālu ikreiz apmeklē vidēji 100 000 klausītāju, gandrīz divu nedēļu garumā festivālā norisinās vairāki simti notikumu, pulcinot pasaules mūzikas profesionāļus.

Kamerkoris "Decoro" aktīvi piedalās ne tikai latviešu dziesmu svētku tradīcijas uzturēšanā, kuplinot studentu svētkus, bet arī veido oriģinālas koncertprogrammas. "Decoro" regulāri sadarbojas ar Latvijas profesionālajiem mūziķiem, orķestriem un komponistiem, atskaņojot dažādu stilu un laikmetu koncertprogrammas. Kori vada diriģenti Vaickovska un Pēteris Vaickovskis, kormeistari Jānis Kurševs un Elijs Rudovičs.

Svarīgākais