Par vairāk nekā 650 000 eiro Zemessardzes vajadzībām pārbūvēs objektu Cesvainē

© Mārtiņš Zilgalvis / F64

Valdība otrdien atbalstīja 662 672 eiro piešķiršanu no Aizsardzības ministrijas budžeta Madonas novada pašvaldībai, lai nodrošinātu Zemessardzei nepieciešama objekta pārbūvi Cesvainē.

Nauda paredzēta pārbūves darbiem, tai skaitā būvuzraudzībai, autoruzraudzībai un tehniskās dokumentācijas sagatavošanas izmaksu segšanai. Būve atrodas Cesvainē, Rīgas ielā 4. Publiski pieejamā informācija liecina, ka šajā adresē atradusies internātpamatskola un sociālais dienests.

Saeimā 2023.gadā pieņemtā Valsts aizsardzības koncepcija paredz, ka pakāpeniski tiks attīstīta Zemessardzes bataljonu infrastruktūra, lai nodrošinātu decentralizētu NBS uzdevumu izpildi un apgādi.

Ievērojot minēto, sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību ir nolemts, ka Cesvainē tiks izveidota Zemessardzes 26.kājnieku bataljona vajadzībām atbilstoša infrastruktūra.

Latvijā

TV24 raidījumā "Saimnieks. Zeme. Valsts" komentējot Satversmes tiesas spriedumu, kas aizliedz samazināt mežu ciršanas caurmēru, Aigars Dudelis, mežsaimniecības plānošanas vadītājs AS "Latvijas valsts meži", vērtē strikti: ”Ir palaista garām iespēja celt mežu saimniecisko vērtību. Turklāt es šodien runāju par ilgtermiņu.”

Svarīgākais