Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iegūs citu nosaukumu

© Oksana Džadana/MN

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) tomēr pārdēvēs par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju, paredz Tiesību aktu portālā pieejamais valdības rīkojuma projekts.

Iepriekš bija plānots, ka no 1.jūlija, pēc VARAM un Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) reorganizācijas, KEM tiktu pārdēvēta par Klimata, enerģētikas un vides ministriju (KEVM) bet VARAM - par Dabas aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (DARAM).

Pēc pēdējām izmaiņām saskaņošanā esošajā rīkojuma projektā norādīts, ka VARAM tiks pārdēvēta par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju, zaudējot nosaukumā saistību ar vidi vai dabu. Tādējādi ministrijas nosaukuma abreviatūra paliks nemainīga.

Taču tiek norādīts, ka ministrija būs vadošā valsts pārvaldes iestāde dabas aizsardzības jomā.

Kā ziņots, reorganizācija noslēgsies 1.jūlijā, KEM no VARAM pārņemot vides aizsardzības politikas jomu.

Līdz ar šīm pārmaiņām VARAM būs vadošā valsts pārvaldes iestāde dabas aizsardzības jomā, bet KEVM - vadošā valsts pārvaldes iestāde vides aizsardzības politikas jomā.

Pārmaiņas paredz, ka no VARAM uz KEM tiks pārcelts Vides aizsardzības departaments ar 37 amata vietām.

Ar 1.jūliju tiks mainīta arī Valsts vides dienesta un Vides pārraudzības valsts biroja pārraudzība. To turpmāk pārraudzīs KEVM. Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra valstij piederošo daļu turētāja būs KEVM.

LETA jau ziņoja, ka pēc vides dienestu pārcelšanas no VARAM uz Klimata un enerģētikas ministriju, Dabas aizsardzības pārvalde, Salaspils botāniskais dārzs un Dabas muzejs varētu palikt VARAM pārziņā.

Kopumā iecerēts, ka VARAM saglabās pārraudzību pār dabas jomu, kas saistīta ar izglītojošo un informējošo funkciju, pašvaldībām un īpaši aizsargājamām teritorijām.

Latvijā

Pēc tam, kad Saeimas Ārlietu komisijas vadītāja amats būs kļuvis vakants, tiek pieļauta iespēja izskatīt arī Saeimas deputātes, bijušās Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) kandidatūru, liecina neoficiāla informācija.