Tiek meklēts jauns rektors! Kāda alga tiek solīta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vadītājam?

© Ģirts Ozoliņš/MN

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ir izsludinājusi konkursu uz rektora amatu uz piecu gadu termiņu.

Līdzšinējais LMA rektors Guntars Prānis aprīļa otrajā pusē atkāpās no amata pēc ilgāka sabiedrības spiediena saistībā ar atsevišķu augstskolas pedagogu seksuālās uzmākšanās skandālu. Prānis saglabā amatu LMA kā profesors un pētnieks, bet pagaidām rektora pienākumus pilda līdzšinējā akadēmijas Senāta vadītāja Ilona Meija.

Rektora amata kandidātiem nepieciešams doktora grāds mākslās vai profesora akadēmiskais amats mākslas jomā jebkurā Latvijas vai ārvalstu augstākās izglītības institūcijā, sasniegumi zinātnē vai mākslās un izcilība savā profilā, iegūta vadības pieredze un valodu zināšanas.

Tāpat no nākamā LMA rektora tiek gaidīta nevainojama reputācija, izpratne par izglītības sistēmu kopumā, kultūrizglītības sistēmu Latvijā un tās vietu Eiropas kontekstā, zināšanas par mūzikas un skatuves mākslas nozares tirgus tendencēm, redzējums par to, kā celt mūzikas un mūzikas pedagoģijas nozares prestižu, izpratne par finanšu plānošanu un budžeta izlietojuma pārraudzību, redzējums par akadēmijas stratēģiskajiem mērķiem, akadēmijas vietu un attīstības virzību Latvijas un Eiropas kontekstā u.tml.

Nākamajam rektoram esot jābūt "sabiedriski aktīvai personībai ar izcilām komunikācijas prasmēm", kam piemistu arī komandas vadīšanas, darbinieku motivēšanas, pārmaiņu vadīšanas, tajā skaitā drošas mācību vides nodrošināšanas, lēmumu pieņemšanas un atbildības kompetences.

Rektoram tiek piedāvāta vismaz 4385 eiro mēnešalga pirms nodokļu nomaksas.

Kandidātu pieteikumi tiek gaidīti līdz 3. jūnijam, kam nedēļas laikā sekos rektora amata kandidātu pārrunas un intervijas ar augstskolas padomes locekļiem. Rektora amata kandidātu publiskās debates plānotas 17. jūnijā LMA, bet rektora vēlēšanas Satversmes sapulcē - 19. jūnijā plkst. 14.

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais