Šodien Jelgavā kapos atskan šāvieni

© MN

Valsts policija Jelgavā aizturējusi kādu 9.maija atzīmētāju, kurš ar gāzes ieroci šaudījies kapos, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Līdz plkst.17 Valsts policija saistībā ar sabiedriskās kārtības un drošības pārkāpumiem 9.maijā aizturējusi 11 personas, sākusi divus kriminālprocesus un 32 administratīvo pārkāpumu procesus.

Visvairāk pārkāpumu konstatēts Latgales reģionā - 14 administratīvo pārkāpumu procesi un viens kriminālprocess, Rīgas reģionā sākti 11 administratīvo pārkāpumu procesi, Zemgales reģionā - viens kriminālprocess un viens administratīvo pārkāpumu process, bet Kurzemes reģionā - trīs administratīvo pārkāpumu procesi.

Jelgavas kapos kāds vīrietis, ar mērķi slavināt agresorvalsti trīs reizes ar gāzes pistoli izšāva gaisā. Par notikušo sākts gan kriminālprocess par genocīda, nozieguma pret mieru, kara noziegumu attaisnošanu, gan administratīvais process par gāzes ieroča izmantošanu.

Par otru kriminālprocesu, kas sākts Daugavpilī, tika ziņots jau iepriekš. Šajā gadījumā aizturētā persona bija izskrējusi žurnālistu kameru priekšā un izpaudusies par kaimiņzemes vadoni Vladimiru Putinu.

Vērtējot pārējos konstatētos pārkāpumus, absolūti lielākā daļa ir par militārās agresijas un kara noziegumu publisku slavināšanu - gan par aizliegto simbolu izmantošanu publiskā vietā, gan ziedu nolikšanu vietās, kur atradās demontētie padomju pieminekļi. Starp šiem pārkāpumiem konstatētas Georga lenšu izmantošana, Krievijas kara dziesmu publiska atskaņošana, dažādi uzraksti un piespraudes pie apģērbiem, kas saistīti ar agresorvalsti, kā arī atsevišķas personas izsaukušas dažādus agresorvalsti slavinošas frāzes. Ir arī konstatēta nepakļaušanās tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem.

Valsts policija sadarbībā Valsts drošības dienestu, pašvaldību policijām kā arī citiem dienestiem turpina strādāt pastiprinātā režīmā, uzraugot sabiedrisko kārtību un drošību visā Latvijā. Vienlaikus tiek uzraudzīta arī interneta vide.

Iedzīvotāji, kuru rīcībā ir informācija par 9.maijā plānotām provokācijām - demonstratīvām vai izaicinošām darbībām nolūkā šķelt sabiedrību vai izplatīt Krievijas interesēm atbilstošus vēstījumus, tiek aicināti sniegt šo informāciju VDD, zvanot uz diennakts tālruni 67208964 vai rakstot uz e-pasta adresi "dd@vdd.gov.lv".

Savukārt, kļūstot par liecinieku šādām aktivitātēm 9.maijā, iedzīvotāji ir aicināti nekavējoties par tām informēt Valsts policiju, zvanot uz tālruni 110.

Jau ziņots, ka Valsts policija un Valsts drošības dienests 9.maijā pastiprināti uzrauga drošību visā Latvijā un sola "nepārprotamu un izlēmīgu" reakciju uz provokācijām, kad tiks fiksēta Krievijas agresijas un kara noziegumu slavināšana.

Svarīgākais