Aizturēti jau vairāki 9.maija svinētāji; kādi ir pārkāpumi?

© F64

Ceturtdien līdz plkst.13 Valsts policija sākusi vairākus administratīvo pārkāpuma procesus, vienu kriminālprocesu un aizturējusi sešas personas saistībā ar 9.maija atzīmēšanu, informēja Valsts policija.

Daugavpilī sākts kriminālprocess par genocīda, noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnošanu. Aizturētā persona izskrējusi žurnālistu kameru priekšā un izpaudusies par kaimiņzemes vadoni Vladimiru Putinu.

Trīs personas administratīvi aizturētas Salaspilī. Tur vīrieši alkohola reibumā publiskā vietā dziedājuši agresorvalsti slavinošas dziesmas un vienam no viņiem pie apģērba bijusi piesprausta arī Georga lente.

Vēl divas personas aizturētas Daugavpilī un Rēzeknē. Viens no viņiem aizturēts, jo Dubrovina parkā Daugavpilī ieradies ar mugursomu, pie kuras piespraustas Georga lentes. Šajā gadījumā likumsargiem, aizturot pārkāpēju, nācās pret to pielietot fizisku spēku. Savukārt Rēzeknē persona aizturēta par ziedu nolikšanu nojaukta padomju armijai veltīta pieminekļa vietā.

Lielākā daļa citu administratīvo pārkāpumu konstatēti saistībā ar ziedu novietošanu vietās, kur atradās demontētie padomju pieminekļi. Šādi gadījumi konstatēti Rēzeknē un Daugavpilī.

Tāpat konstatēti atsevišķi gadījumi, kad personas publiskā vietā izmantojušas militārās agresijas slavinošus simbolus, piemēram, ievietojot tos automašīnas aizmugurējā stiklā vai atskaņojot karu slavinošas dziesmas no braucošas automašīnas, vēl vienai personai bija telefona vāciņš agresorvalsts karoga krāsās.

Tāpat konstatēts gadījums, kad apbedījuma vietā nolikti ziedi, kas papildināti ar militārās agresijas simboliem.

Dienestu redzeslokā arī nonācis saturs no sociālo tīklu vietnēm, kur personas izvietojušas 9.maiju, militāru agresiju un kara noziegumu slavinošu simboliku, attiecīgi arī šie gadījumi tiek vērtēti.

Jau ziņots, ka Valsts policija un Valsts drošības dienests 9.maijā pastiprināti uzrauga drošību visā Latvijā un sola "nepārprotamu un izlēmīgu" reakciju uz provokācijām, kad tiks fiksēta Krievijas agresijas un kara noziegumu slavināšana.

Svarīgākais