Edvīns Šnore: 9. maijs latviešiem nav svētki! Un nekad tādi nebūs!

© Vladislavs Proškins/MN

9. maijā visā Eiropā tiek atzīmēta Eiropas diena, savukārt Krievijā to dēvē par uzvaras dienu. Saeimas deputāts Edvīns Šnore vietnē "X" pubicējis savu uzrunu Saeimas sēdē, norādot, kāpēc "9. maijs latviešiem nav svētki! Un nekad tādi nebūs!".

"Šeit iepriekšējais runātājs minēja, ka nav nekāda sakara un nav nekādā veidā saistāmi šodienas krievu karavīri Ukrainā un tie krievu karavīri, kas "atbrīvoja" Latvija. Nocitēšu pāris PSRS iestāžu ziņojumus no 1945.gada maija šeit, Latvijā. 1945.gada 21.maijā noskaidrots, ka Dunalkas pagastā izvarota 11 gadus veca meitene un aplaupīta ģimene. Septiņu dienu laikā Cīravas un Dunalkas pagastā reģistrētas divas izvarošanas un 15 aplaupīšanas no krievu puses. Visos Ventspils aprinķa pagastos reģistrēti iedzīvotāju aplaupīšanas un sieviešu izvarošanas gadījumi. Dundagas un Cīravas pagstā reģistrētas divas meiteņu izvarošanas, ko izdarījuši karavīri. Viena no tām ir bijusi 14 gadus veca. 1945.gada 1.maijā, tātad īsi pirms 9.maija, Jelgavas apriņķa Vircavas pagastā ar pistoles šāvienu noslepkavots mājas saimnieks Lisna Jānis. Slepkavība izdarīta viņas meitas Irmas Lisnas izvarošanas mēģinājuma brīdī. Noskaidrots, ka slepkavību izdarījis leitnants Sokolovskis no karaspēka daļas 109. Jautājums, vai jūs godināsiet arī leitnantu Sokolovski? Ja jums ir vēlme godināt PSRS armiju, tad tas ir jādara, visdrīzāk, Maskavā. Jo šeit PSRS armija ir okupācijas armija, kura atnesa 50 gadu ilgu okupāciju, nevis atbrīvošanu."

Latvijā

Iepirkšanās internetā ir veids, kā ātri un ērti iegādāties sev nepieciešamās preces un pakalpojumus, turklāt vasarā vajadzība pēc dažādām precēm mājai, dārzam un kādam plānotam atvaļinājumam ir īpaši aktuāla. Taču, neievērojot piesardzību, tas arī ir veids, kā var iekļūt krāpnieku nagos. Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma dalās ar ieteikumiem, kā iepirkties internetā droši un apdomīgi, lai nekļūtu par krāpnieku upuri.

Svarīgākais