VID ievieš jaunu sistēmu cīņai pret organizēto noziedzību

© Kaspars Krafts / F64

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) izveidota vienota digitālā izlūkdatu vide, kas nodrošina Nodokļu un muitas policijas pārvaldes datu apmaiņu ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centra datubāzēm, aģentūru LETA informēja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

VID sola, ka jaunā sistēma nodrošinās ātru un efektīvu informācijas apmaiņu cīņā pret organizēto noziedzību. Tā ir izveidota kā progresīva digitālā platforma VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes analītiķu, operatīvo darbinieku un izmeklētāju lietošanai, lai paātrinātu izmeklēšanas gaitu un sekmētu noziedzīgo nodarījumu atklāšanu.

Projekta īstenošanas laikā tikuši apgūti 2,2 miljoni eiro. Digitālā izlūkdatu vide tapusi ar Eiropas fondu finansējumu.

Projektā tika izveidota digitālā infrastruktūra, izstrādātas un ieviestas datu analīzes un objektu riska analīzes sistēmas un papildināta Integrētās riska informācijas sistēmas funkcionalitāte, kopumā veidojot vienotu izlūkdatu vidi. Lai sasniegtu projekta mērķi, tika iniciēti tiesību aktu grozījumi un apmācīti sistēmas lietotāji - analītiķi un specializēto uzdevumu eksperti.

Projekta īstenošana aizsākās 2020.gada jūlijā ar mērķi izstrādāt vienotu digitālo izlūkdatu vidi un apmācīt analītiķus un īpašo uzdevumu ekspertus, lai atvieglotu informācijas apmaiņu starp tiesībaizsardzības iestādēm Latvijā.

VID sola, ka izveidotā sistēma nodrošinās "mūsdienīgu starpinstitucionālo sadarbību - informācijas apmaiņu ekonomisko noziegumu jomā". Paredzēts, ka tuvākajā nākotnē datu apmaiņa šajā vidē notiks arī ar Valsts policiju.

Svarīgākais