"Tā nevajadzētu būt." Vaira Vīķe-Freiberga izceļ Latvijas galvenās problēmas

© Ģirts Ozoliņš/MN

Latvijā vēl neesam paspējuši novākt visās vecās impērijas drupas, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Atskatoties uz 20 gadiem Eiropas Savienībā (ES), bijusī prezidente teica, ka kādus sasniegumus varam izmērīt naudas izteiksmē, taču ir arī dažādi pētījumi, indeksi.

Piemēram, Latvijai risināms jautājums joprojām ir korupcija, kuras rādītāji Baltijas valstīs vēl ir visai augsti.

"Tā nevajadzētu būt, turpmākajos gados ir ļoti jāpiestrādā," turpinot runāt par korupcijas ierobežošanu, teica Vīķe-Freiberga.

Vīķe-Freiberga, norādīja, ka Latvijas iestāšanās ES un NATO ir bijusi nozīmīga drošības stiprināšanā. "Tas ir solis, lai atturētu Krieviju no iebrukuma," runājot par iestāšanos gan ES, gan NATO, teica Vīķe-Freiberga.

Viņa akcentēja, ka Latvijā vēljoprojām rēgojas vecās impērijas drupas. "Vecās impērijas drupas vēl neesam spējuši novākt," piebilda bijusī Valsts prezidente.

2003.gada 20.septembrī Latvijā notika tautas nobalsošana par iestāšanos ES. Referendumā "par" nobalsoja 66,97%, "pret" 32,26%, piedaloties 71,49% Latvijas balsstiesīgo. 2003.gada 10.oktobrī Saeima ratificēja Latvijas pievienošanās līgumu ES un 2004.gada 1.maijā Latvija kļuva par ES dalībvalsti.

Latvijā

Jaunā pedagogu darba algas modeļa "Programma skolā" ieviešana vispārējās pamata un vidējās izglītības posmā valstij nākamgad varētu izmaksāt papildu 37 miljonus eiro, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aprēķini.

Svarīgākais