"Škoda" atsaukusi sūdzību par deviņu bateriju elektrovilcienu piegādi

© Gints Ivuškāns / F64

Čehijas personu apvienība "Škoda Transportation-Škoda Vagonka" ("Škoda") ir atsaukusi sūdzību Autotransporta direkcijas (ATD) iepirkumā par deviņu akumulatoru bateriju elektrovilcienu piegādi, liecina informācija Iepirkuma uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

"Škoda" iesniedza sūdzību iepirkumā šogad 6.aprīlī, bet lēmums netika pieņemts, jo sūdzība ir atsaukta.

LETA jau vēstīja, ka ATD bateriju elektrovilcienu iegādes iepirkumā saņēmusi divus piedāvājumus, taču no tiem atbilstošs konkursa prasībām un vērtējams ir tikai personu apvienības "Škoda" piedāvājums.

Atbilstoši jaunu pasažieru pārvadāšanai paredzētu akumulatoru bateriju elektrovilcienu vienību piegādes iepirkuma prasībām pretendentiem, kuri konkursa pirmajā kārtā tika atzīti par atbilstošiem nolikumā noteiktajām prasībām, - "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles" (CAF), "Škoda" un "Stadler Polska" - līdz 25.aprīlim bija jāiesniedz piedāvājumi.

Taču piedāvājumus iesniedza divi no trim atlasītajiem kandidātiem - "Škoda" un "Stadler".

Sīkāk iepazīstoties ar iesniegtajiem piedāvājumiem, iepirkumu komisija konstatēja, ka tikai "Škoda" ir iesniegusi pilnvērtīgu piedāvājumu, savukārt "Stadler" iesniegtie dokumenti neatbilst iepirkumā noteiktajām prasībām.

Līdz ar to iepirkumu komisija konstatēja, ka faktiski ir iesniegts tikai viens vērtējams piedāvājums, kuru tā turpinās vērtēt.

Izmantojot Eiropas Savienības fondu un Latvijas valsts budžeta līdzekļus, paredzēts iegādāties deviņus bateriju elektrovilcienus. Iepirkuma dokumentācijā ir paredzēta iespēja papildu finanšu iespēju rašanas gadījumā iegādāties vēl papildu vienības.

Svarīgākais