Pateicoties lielai iedzīvotāju atsaucībai, Lielajā talkā šogad sakoptas 1149 vietas

Lielā Talka 2024 Zaķusalā © Kaspars Teilāns / Lielā talka

Lielajā talkā sestdien sakoptas 1149 talkas vietas, aģentūru LETA informēja Lielās talkas organizatori. Pasākuma rīkotāji arī atzīmē, ka šogad novērota augsta iedzīvotāju atsaucība.

Šogad tika īstenotas gan atkritumu savākšanas, gan labiekārtošanas, gan arī pagrabu tīrīšanas talkas.

Dabā talkotāji atraduši riepas, mēbeles, būvgružus, dažādus sadzīves priekšmetus, tostarp no ūdens izcelti metāla priekšmeti, riepas un pudeles.

Savukārt pagrabu sakopšanas talkās Rīgā atrasta lielformāta glezna, apmēram 40 lampu televizori un Zigfrīda Annas Meierovica patvertnē nojaukts kāds nezināmā laikā iekārtots bārs. Pagrabos Ogrē atrasti dažādi sadzīves priekšmeti un gāzmaska.

Šogad talkās piedalījās arī jaunsargi, zemessargi, kā arī NATO sabiedroto spēku karavīri.

Lielās Talkas tradīcija sākās ar talku 2008.gada 13.septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā. Līdz šim talkā piedalījušies apmēram 500 000 dalībnieku un, salīdzinot ar pirmajiem talkas norises gadiem, atkritumu daudzums ir samazinājies vairāk nekā uz pusi.

Latvijā

Valsts policijas koledža (VPK) ir uzsākusi reflektantu uzrunāšanas kampaņu “Policija meklē Tevi!”, kuras laikā informēs par izglītības iespējām un priekšrocībām, kādas Valsts policijas koledža nodrošina saviem izglītojamajiem.