Vēloties iegūt svešu naudu, vīrietis mudina savu upuri dot kukuli itkā KNAB darbiniekam

© pexels.com

Prokuratūra nosūtījusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par krāpšanu, maldinot par sakariem tiesībaizsardzības iestādēs, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Atbilstoši apsūdzībai vīrietis, mantkārīgu motīvu vadīts, ar viltu pārliecinājis kādu personu pārskaitīt naudu uz apsūdzētā bankas kontu.

Apsūdzētais izmantoja starp viņiem pastāvošās darījuma attiecības un sniedza personai nepatiesas ziņas par to, ka Valsts ieņēmumu dienests ir ieturējis apsūdzētā naudas līdzekļus par pārskaitījumu, kas saistīts ar viņa sniegtajiem juridiskajiem pakalpojumiem šai personai. Tādā veidā apsūdzētais no cietušā izkrāpa 2000 eiro, norādīja prokuratūrā.

Turklāt apsūdzētais radīja maldīgu priekšstatu personai, ka nepieciešams dot kukuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) amatpersonai, lai tā nesāktu kriminālprocesu pret šo personu.

Apsūdzētais maldināja personu par to, ka KNAB ir sākta pārbaude par tiesas ietekmēšanu lēmuma pieņemšanā. Apsūdzētais pieprasīja personai naudas līdzekļus, lai tālāk tos nodotu KNAB amatpersonai par sāktās pārbaudes izbeigšanu, informēja prokuratūra.

Persona piedāvājumam nepiekrita un vērsās KNAB.

Kā iepriekš norādīja KNAB, tad apsūdzētais nav un nekad nav bijis saistīts ar KNAB nodarbinātajām amatpersonām.

Apsūdzētais jau iepriekš vairākkārt ir tiesāts par dažāda mantiska rakstura noziedzīgajiem nodarījumiem.