Aicina neaplikt lietoto apģērbu ar dabas resursu nodokli

© pexels.com

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par lietota apģērba un visa veida lietotu tekstilizstrādājumu neaplikšanu ar dabas resursu nodokli (DRN), liecina portālā publiskotā informācija.

Iniciatīvas autore ir Sintija Ilstere.

Viņa norāda, ka iniciatīva ir atbalstāma, jo, pērkot lietotu apģērbu, tiek veicināta aprites ekonomika, lietots tekstils nenonāk atkritumu poligonā, kā arī taupīti tiek apģērba ražošanai nepieciešamie dabas resursi.

Patlaban iniciatīvu parakstījuši 3155 cilvēku.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības direktīvās noteikts, ka tekstila izstrādājumu atkritumu šķirošanas sistēmu tās dalībvalstīs jāievieš no 2025.gada, Latvija patlaban ir viena no pirmajām, nosakot sistēmas darbības sākumu pašvaldībās no 2023.gada sākuma, savukārt jau ražotāju atbildības sistēmā - no šā gada jūlija.

No 1.jūlija, kad Latvijā stāsies spēkā grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, par vienu kilogramu tirgū laisto tekstilizstrādājumu piemēros DRN 0,5 eiro apmērā.

Latvijā

Pagājušas jau sešas dienas, kopš jūrā pazuda Sergo, kas kopā ar citiem bija devies no Kaltenes uz Roņu salu ar ūdens motocikliem. Arī šodien turpinās pazudušā meklēšana - no gaisa ar helikopteru un visos citos veidos. Vīrietis izsludināts arī starptautiskā meklēšanā.

Svarīgākais