Identificēti lielākie importētāji no Krievijas

© Mārtiņš Zilgalvis / F64

Lielākais importētājs no Krievijas pēdējos divos gados Latvijā ir kravu pārvadātājs SIA "Transit Service Agency", vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".

Pēc centra publiskotās informācijas, "Transit Service Agency" 2022. un 2023. gadā Latvijā ievedis preces kopumā 334,6 miljonu ASV dolāru vērtībā. "Transit Service Agency" sniedz pakalpojumus Liepājas ostas stividorkompānijai "Liepāja Bulk Terminal", kuras galvenais bizness ir graudu un citu lauksaimniecības preču tranzīts. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Irina Hrapova.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Transit Service Agency" apgrozījums 2022. gadā bija 29,614 miljoni eiro, bet peļņa - 342 879 eiro. Kompānijas 2023. gada finanšu dati pagaidām nav publiskoti.

Nākamie lielākie importētāji no Krievijas pēdējos divos gados ir "Satka Alloys Trading SA" un "Omni Industries B.V", kuras ir reģistrētas attiecīgi Šveicē un Nīderlandē un izplata Eiropas, Amerikas un citiem tirgiem domātus metālu sakausējumus. Minētās kompānijas pēdējos divos gados no Krievijas importējušas preces attiecīgi 110,723 miljonu ASV dolāru un 107,682 miljonu ASV dolāru vērtībā.

Seko AS "Ventspils Grain Terminal", kurš importējis preces 87,538 miljonu ASV dolāru vērtībā, Šveicē reģistrētā "Vitol" - 81,523 miljoni ASV dolāru, Šveicē reģistrētā "West & Ost Energy" - 80,478 miljoni ASV dolāru, SIA "Latvijas propāna gāze" - 67,56 miljoni ASV dolāru, SIA "Compass Transit", kuras īpašnieku struktūru veido "BluOr Bank" vadības un akcionāru līmeņa cilvēki, - 41,923 miljoni ASV dolāru, SIA "Ovi" - 39,653 miljoni ASV dolāru, SIA "Rīgas ogļu termināls" - 38,097 miljoni ASV dolāru, Kiprā reģistrētā "Intergaz" - 31,136 miljoni ASV dolāru, SIA "Alpha osta" - 28,832 miljoni ASV dolāru, kā arī Honkongā reģistrētās "Nord Axis Limited" un "Bellatrix Energy Ltd." - attiecīgi 26,896 miljoni ASV dolāru un 26,001 miljons ASV dolāru.

Tāpat starp lielākajiem importētājiem no Krievijas pēdējos divos gados izdevums min SIA "Cargo Concept", Igaunijā reģistrēto "Keystone Shipping", SIA "DG termināls", Šveicē reģistrēto "Gunvor", Lietuvā reģistrēto "Ekspogrūdas" un Kiprā reģistrēto "Espentina Ltd.".

Latvijā

Dronu tehnoloģiju attīstība pēdējo gadu laikā strauji notiek ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Latvija ir kļuvusi par vienu no dronu attīstības pionieriem visā Eiropas Savienībā. Tā kā dronus katru gadu izmanto arvien jaunās nozarēs, eksperti secinājuši, ka tuvāko gadu laikā Latvijai būs nepieciešams vismaz 1000 dronu programmētāju un inženieru, diskusijā “No hobija līdz karjerai: kā kļūt par dronu tehnoloģiju ekspertu?” norādīja Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) prorektors Andrejs Cinis.

Svarīgākais