LVB aicina laikus čipēt kaķus

© pexels.com

Neskatoties uz to, ka kaķu obligātā čipēšana stāsies spēkā 1. jūlijā, jau patlaban kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi, pauž Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Kopš 16. marta, kad LVB pirmo reizi aicināja kaķu saimniekus sākt kaķu čipēšanu, kopumā Latvijā reģistrēti 1256 kaķi, kas ir teju trīs reizes vairāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš.

Lauksaimniecības datu centra (LDC) informācija liecina, ka LDC reģistrēto kaķu skaits šā gada 17. aprīlī bija 23 852, kamēr pērn 17. aprīlī - 18 089.

Jau ziņots, ka ir veikti grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā un Veterinārmedicīnas likumā, paredzot jaunas labturības prasības mājas jeb istabas dzīvnieku turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā.

Grozījumi paredz uzlabot dzīvnieku labturības līmeni, panākt dzīvnieku izsekojamību, vienlaikus aizsargājot potenciālos dzīvnieku pircējus, kā arī paplašināt kompetences dienestiem, uzsākot administratīvā pārkāpuma procesu, ja konstatēti pārkāpumi dzīvnieku labturībā un aizsardzībā.

Mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam būs pienākums reģistrēt dzīvnieka pavairošanas faktu. Pavairotājam būs jāizdara atzīme mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē.

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā nosaka, ka turpmāk būs jāapzīmē ar mikroshēmu un jāreģistrē ne tikai suņi, bet arī kaķi un seski. Izņēmuma gadījumus, kad tas nav obligāti, noteiks Ministru kabinets.

LVB ir brīvprātīga sabiedriska organizācija, kas apvieno veterinārmedicīnas izglītību ieguvušus veterinārārstus un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes studentus.

Svarīgākais