Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā

No trešdienas lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem

© Kaspars Krafts / F64

Lauksaimnieki no trešdienas, 17. aprīļa, varēs pieteikties platību maksājumiem, aģentūru LETA informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD) pārstāvji.

Pieteikumus platību maksājumiem LAD pieņems līdz 22.maijam vai arī ar kavējuma samazinājuma sankciju līdz 17.jūnijam.

Pieteikumus var iesniegt aizpildot ģeotelpisko iesniegumu LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, taču iesniegumus no mazajām saimniecībām LAD pieņems pa tālruni.

Dienesta pārstāvji norāda, ka 2024.gadā prasības platību un dzīvnieku maksājumu saņemšanai nav būtiski mainījušās, arī atbalsta pasākumu skaits un veidi ir tādi paši kā pērn.

Taču kā galvenās izmaiņas 2024.gada sezonā LAD min, ka standartizlaides vienības šogad ir samazinātas līdz 300 eiro par hektāru auzām, griķiem un citām kultūrām, kamēr iepriekšējā gadā tie bija 400 eiro par hektāru. Tāpat 4% no neražojošās platības varēs nodrošināt arī ar starpkultūrām un slāpekli piesaistošajiem kultūraugiem, lucernu, āboliņu, zirņiem, lauku pupām un citiem, par šo platību nesaņemot otrās ekoshēmas maksājumu.

2024.gadā nebūs ražojošās papuves, kur var audzēt graudaugus un dārzeņus, kā arī starpkultūru papildinās ar vasaras ripsi, ziemas rapsi, ziemas ripsi, vasaras kviešiem un miežiem. Augšņu analīzes piektās ekoshēmas atbalstam būs jāveic reizi septiņos gados un īpaši jutīgajās teritorijās reizi piecos gados. Buferjoslas, četru metru un astoņu metru platās zaļās joslas, būs uzturamas periodā no 25.jūnija līdz 15.septembrim, bet, ja četru metru plato zaļo joslu apstrādā ziemāju sējai, to drīkstēs apstrādāt agrāk, pirms tam veicot fotofiksāciju, ka tāda josla ir bijusi.

LAD pārstāvji norāda, ka arī šogad aktīvā lauksaimnieka nosacījumu izpilde nebūs jāpierāda saimniecībām, kuru platība ir līdz 20 hektāriem.

Tāpat LAD min, ka ir samazinātas birokrātiskās prasības informācijas iesniegšanai.