Vairāk nekā 100 Latvijas jauniešiem ir iespēja saņemt bezmaksas Eiropas apceļošanas kartes

© pexels.com

Pilngadību sasniegušie jaunieši var pieteikties Eiropas Savienības (ES) programmas "Erasmus+" iniciatīvai "DiscoverEU", lai saņemtu bezmaksas ceļošanas kartes Eiropas iepazīšanai, informē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA).

Pieteikties iespējams līdz 30. aprīļa plkst. 13, aizpildot tiešsaistes pieteikuma veidlapu Eiropas Jaunatnes portālā. Ceļošanas karti varēs saņemt vairāk nekā 35 000 Eiropas jauniešu, tajā skaitā 152 jaunieši no Latvijas.

Konkursā atlasītie pretendenti ceļā varēs doties laikā no 2024. gada 1. jūlija līdz 2025. gada 30. septembrim - vieni vai grupā līdz pieciem jauniešiem, kuri atbilst dalības kritērijiem.

Eiropas apceļošanai galvenokārt jāizvēlas vilciens, taču salu un nomaļu reģionu iedzīvotāji varēs izmantot citas transporta alternatīvas, piemēram, prāmi vai autobusu. Dalībniekiem ar invaliditāti vai veselības problēmām, kas apgrūtina ceļošanu, būs iespēja saņemt papildu atbalstu.

Apstiprinātie dalībnieki saņems arī "DiscoverEU" Eiropas Jaunatnes karti, kas darbojas kā atlaižu karte. Ar to varēs iegūt dažādas atlaižu iespējas vairāk nekā 30 Eiropas valstīs - transportam, naktsmītnēm, pārtikai, apskates objektu, kultūras un sporta pasākumu apmeklējumiem un citām aktivitātēm.

Lai pieteiktos dalībai, jauniešiem jābūt dzimušiem laikā no 2005. gada 1. jūlija ieskaitot līdz 2006. gada 30. jūnijam, kā arī jābūt pilsoņiem vai pastāvīgiem iedzīvotājiem kādā no ES dalībvalstīm, tajā skaitā to aizjūras zemēs un teritorijās vai programmas "Erasmus+" asociētā trešā valstī.

Iniciatīvas "DiscoverEU" mērķis ir 18 gadus veciem eiropiešiem dot iespēju atklāt Eiropu, iepazīt tās kultūras bagātību, baudīt pārvietošanās brīvību un iegūt jaunus draugus. Papildus tam jauniešiem visa ceļojuma garumā ir iespēja neformāli mācīties, gūt jaunas, praktiskas prasmes un pieredzi, kas noderēs nākotnē.

"DiscoverEU" ceļošanas kartes tiek piešķirtas, balstoties uz dalībvalstu iedzīvotāju īpatsvaru salīdzinājumā ar kopējo ES iedzīvotāju skaitu, kā arī skatoties pēc pieteikuma anketas.

Kopumā no 2018. gada, kad iniciatīva "DiscoverEU" tika organizēta pirmo reizi, 248 000 ceļošanas kartēm pieteikušies vairāk nekā miljons jauniešu no visas ES, tostarp 6420 Latvijas jaunieši, no kuriem 1049 ieguvuši šo iespēju.

Latvijā

TV24 raidījumā "Saimnieks. Zeme. Valsts" komentējot Satversmes tiesas spriedumu, kas aizliedz samazināt mežu ciršanas caurmēru, Aigars Dudelis, mežsaimniecības plānošanas vadītājs AS "Latvijas valsts meži", vērtē strikti: ”Ir palaista garām iespēja celt mežu saimniecisko vērtību. Turklāt es šodien runāju par ilgtermiņu.”

Svarīgākais