Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā

Par klasesbiedrenes slepkavību Carnikavā piespriež 14 gadus un 6 mēnešus cietumā

© Pixabay

Rīgas apgabaltiesa marta beigās Danielam Markovam par savas klasesbiedrenes slepkavību piespriedusi cietumsodu uz 14 gadiem un sešiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem, tādējādi par pusgadu samazinot iepriekš Markovam piespriestā cietumsoda ilgumu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Krimināllietā, kurā kāds jaunietis apsūdzēts par savas klasesbiedrenes slepkavību, Rīgas apgabaltiesā 28.martā tika pasludināts spriedums, izskatot prokurora protestu un apelācijas sūdzības, kas bija saņemtas gan no cietušās, gan apsūdzētā par pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru apsūdzētajam noteikts brīvības atņemšanas sods uz 15 gadiem ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Rīgas apgabaltiesa nosprieda atcelt Rīgas rajona tiesas pērnā gada 5.aprīļa spriedumu daļā par Markova atzīšanu par vainīgu un sodīšanu par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 116.pantā, par cietušās Ksenijas Kalvānes pieteiktās kaitējuma kompensācijas 14 303 eiro apmierināšanu un piedzīšanu no Markova.

Apgabaltiesa atzina Markovu par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 116.pantā, un sodīja ar brīvības atņemšanu uz 14 gadiem un sešiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem, kā arī piedzina no Markova par labu cietušajai Kalvānei materiālā kaitējuma kompensāciju 500 eiro par zvērināta advokāta Jura Daukuļa pārstāvību apelācijas instances tiesā.

Pārējā daļā Rīgas rajona tiesas spriedumu apgabaltiesa atstāja negrozītu.

Par pilna sprieduma sagatavošanas datumu apelācijas instances tiesā pašlaik ir noteikts 9.maijs, pēc tam spriedumu būs iespējams pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Jau ziņots, ka 2022.gada 27.jūnijā Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka no iepriekšējā vakara bezvēsts prombūtnē atrodas kāda 2003.gadā dzimusi jauniete, kura pēdējo reizi bija redzēta 26.jūnijā Carnikavā kopā ar savu klasesbiedru - 2004.gadā dzimušu jaunieti. Policija sāka saņemtās informācijas pārbaudi un jaunietes meklēšanu. Tās pašas dienas pievakarē Carnikavas meža masīvā likumsargi atrada viņas līķi ar acīmredzamām vardarbīgas nāves pazīmēm.

Vienlaikus tajā pašā dienā policijai tika ziņots, ka meitenes klasesbiedrs atrodas Rīgā uz kādas daudzdzīvokļu mājas jumta un, iespējams, vēlas izdarīt pašnāvību. Notikuma vietā ieradās operatīvie dienesti, un jaunais vīrietis tika aizturēts.